UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Egipt – Rejs po Nilu

 

Dzień 1. Wylot do Egiptu
Powitanie na lotnisku w Hurghadzie. W zależności od godziny przylotu transfer do Luksoru i zaokrętowanie na statku lub zakwaterowanie w hotelu w Hurghadzie i nocleg. Następnego dnia wczesna pobudka, śniadanie w formie suchego prowiantu, transfer na statek (ok. 5h) i zaokrętowanie.

Dzień 2. Esna - Edfu - Kom Ombo
Rejs do Edfu - miasta, które w starożytnym Egipcie pełniło rolę bramy elefantyjskiej, broniącej państwo od strony południa. Obiad i czas na odpoczynek. W godzinach popołudniowych zwiedzanie doskonale zachowanego miejsca kultu - monumentalnej Świątyni Horusa, drugiej co do wielkości w Egipcie (po świątyni w Karnaku). Budowana na przestrzeni 180 lat do dziś zachował wspaniały pylon uważany za najwyższy spośród wszystkich w Egipcie. Powrót na statek przed kolacją, rejs do Kom Ombo wzdłuż zielonych brzegów Nilu.

Dzień 3. Kom Ombo - Asuan
Śniadanie, następnie zwiedzanie zespołu świątyń w Kom Ombo poświęconego bogom Sobekowi i Horusowi. Miejsce przyciągające szczególną uwagę ze względu na jego nietypową podwójną konstrukcję - 2 części świątyni są swoim lustrzanym odbiciem. W kaplicy świątynnej poświęconej Hathor przechowywane są unikatowe mumie krokodyli. Powrót na statek, obiad i rejs do Asuanu, gdzie pierwszym punktem programu będzie Wielka Tama Asuańska. Jej budowę rozpoczęto w 1962 roku, pracowano nad nią 10 lat. Efekt jest imponujący - spiętrzona woda na długości 800 km utworzyła malownicze Jezioro Nasera - do niedawna największy sztuczny zbiornik wodny na świecie. Kolejnym punktem zwiedzania jest niedokończony obelisk królowej Hatszepsut - gdyby został dokończony miałby 41 metrów wysokości i ważyłby ok. 1200 ton. Następnie wizyta w instytucie papirusu gdzie można będzie poznać tajniki wyrobu papirusu. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 4. Asuan
Śniadanie i dzień wolny w Asuanie - polecamy słynny targ arabski z orientalnymi przyprawami i rękodziełami a także asuańską promenadę wzdłuż niezwykłego w tym rejonie Nilu. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych proponowanych przez naszego pilota (dodatkowo płatne); ekscytująca wyprawa łodziami do Nubijczyków, ogrodu botanicznego na wyspie Kitchenera, rejs po rezerwacie I-szej katarakty, możliwość kąpieli w Nilu i robienia zdjęć na wielbłądzie lub City Tour Asuan podczas którego można zobaczyć najciekawsze miejsca tego niezwykłego miasta. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 5. Asuan - Edfu
Kolejny dzień pobytu w magicznym mieście - Asuan. Fakultatywnie wycieczka (dodatkowo płatna) do słynnej świątyni Abu Simbel - jednego z architektonicznych cudów świata antycznego. Jedyna w Egipcie świątynia w całości wykuta w skale, gigantyczne posągi Ramzesa II na fasadzie, położona nad brzegiem jeziora Nassera. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót na statek w godzinach południowych, obiad i rejs do Edfu. Kolacja i orientalna dyskoteka w stylu egipskim.

Dzień 6. Edfu - Luksor
Po śniadaniu rejs w górę rzeki w kierunku Luksoru, czas na odpoczynek. Luksor jest nazywany największym muzeum świata na wolnym powietrzu ze względu na olbrzymie nagromadzenie świątyń starożytnych posągów, krypt i grobowców. Po obiedzie zwiedzanie wschodniego brzegu Nilu, świątyni Luksorskiej znanej także jako Świątynia Narodzin Amona. Świątynia połączona jest 3-kilometrowym przejściem z inną świątynią ku czci tego boga - świątynią w Karnaku. Powrót na statek w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg na statku.

Dzień 7. Luksor
Wczesnym rankiem dla chętnych lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (dodatkowo płatny). Widok z lotu ptaka na najpiękniejsze zabytki Egiptu m.in. Kolosy Memnona, świątynia królowej Hatszepsut, Ramesseum. Po śniadaniu zwiedzanie Doliny Królów leżącej na zachodnim brzegu Nilu. Znajdują się tutaj grobowce królów Egiptu od XVII do XX dynastii. Największym jest grobowiec Seti I, który ma ponad 100 metrów długości. Kolejnym punktem zwiedzania są Kolosy Memnona oraz doliny Deir El Bahari z majestatyczną świątynią królowej Hatszepsut. Ostatni punkt wycieczki to zespół świątynny w Karnaku - największe na świecie starożytne miejsce kultu religijnego. Świątynia została wzniesiona na cześć wielkiego Amona, jego żony oraz syna Chonsu. Powrót na statek i kolacja, a po niej pożegnalna impreza w dyskotece.

Dzień 8.
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Hurghady lub transfer na lotnisko w Hurghadzie i wylot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj