UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Emiraty Arabskie - przygoda z szejkiem

 

Dzień 1
Przelot do Dubaju. Po przylocie doprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Dubaju lub okolicach. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień2
Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Dubaju, które rozpoczniemy od „ Nowego” Dubaju i przejedziemy do jednej z największych dzielnic mieszkaniowych na świecie - Dubai Marina (docelowo około 120 tys mieszkańców) oraz największego portu jachtowego na świecie. Krótki postój podczas którego zobaczymy min. jeszcze budowane najwyższe budynki mieszkalne na świecie, wznoszące się na ponad 400 metrów! Następnie panoramiczne zwiedzanie pierwszej sztucznie usypanej wyspy w kształcie palmy - The Palm Jumeirah – przejazd kolejką, której tory umieszczone są kilka metrów nad ziemią! Wejście do 5 gwiazdkowego hotelu Atlantis ulokowanego na samym jej krańcu i zwiedzanie gigantycznego akwarium w tzw. zaginionej komnacie.
Następnie udamy się nad Zatokę Perską, aby z sfotografować z zewnątrz kolejny symbol Dubaju, słynny żagiel Burj Al Arab - pierwszy 7 gwiazdkowy hotel na świecie! (zwiedzanie wnętrz hotelu oraz degustacja 2 wybranych drinków płatne dodatkowo ok.120 USD/os. – wycieczka wieczorem w innym dniu). Dalej odwiedzimy Madinat Jumeirah - zwany Wenecją Dubaju - kolejna niezapomniana atrakcja, dzielnica stworzona w klimacie włoskiej laguny, poprzecinanej kanałami po których pływają romantyczne łódki a wszystko to otoczone licznymi kafejkami i restauracjami. Tuż obok dumnie prezentuje się hotel Burj Al Arab. Przejedziemy do centrum handlowego Emirates Mall, którego największą atrakcją jest jedyny na świecie w pełni zadaszony, czynny cały rok stok narciarski z 2 trasami zjazdowym gdzie pada sztuczny śnieg i można spotkać pingwiny.
Kolejno przemieścimy się do najstarszych dzielnic miasta podzielonego na dwie części: Bur Dubai i Deira. Odwiedzimy najciekawszą atrakcję tej części miasta, słynne Muzeum Dubaju, pokazujące tempo rozwoju i metamorfozy jakiej doznało miasto po odkryciu złóż ropy. Po zwiedzaniu przeprawimy się abrą, tradycyjną taksówką wodną przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw. W drodze powrotnej odwiedzimy Gold Souk, rynek słynący z wyrobów złotniczych. Przejazd najbardziej reprezentacyjną ulicą Dubaju Sheika Zayeda przy której zobaczymy budowle XXI wieku i dostaniemy się do dzielnicy Downtown, gdzie zlokalizowany jest słynny Burj Khalifa - wieżowiec, który jest najwyższą budowlą jaką kiedykolwiek wzniósł człowiek (w innym dniu możliwość wjazdu jedną z najszybszych wind na świecie na 124 piętro tarasu widokowego z którego rozciąga się fascynująca panorama Dubaju - koszt ok 75 USD/os.). Nasz dzień zakończymy zapierającym dech pokazem tańczących fontann. Strumienie wody wybijające się na 70 m do góry w rytm muzyki i gry świateł. Wrażenia nie do powtórzenia! Wieczorem powrót do hotelu w Dubaju, obiadokolacja (fakultatywnie) oraz nocleg. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. km. 40 km)

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Abu Dabi, na zwiedzanie stolicy i głównego miasta ZEA położonego na przybrzeżnej wyspie o tej samej nazwie. Zobaczymy imponujący swoim rozmiarem, przepychem i pięknem meczet Szejka Zayeda – ufundowany przez pierwszego prezydenta ZEA. Trzeba dodać, że budowla ta nie ma sobie równych pod względem kolorystyki, piękna, uroku i rozmachu. Następnie odwiedźmy  Manarat Saadiyat, które jest jednym z pierwszych otwartych obiektow na Wyspie Szczescia. To galeria sztuki, centrum konferencyjne, restauracja oraz wystawa przyszłości czyli makiety budynków, które wkrótce powstaną i będzie można odwiedzać je „na żywo” na tworzonej właśnie „Wyspie Szczęścia“. Obejrzymy niezwykły multimedialny film, przedstawiający wizje architektoniczne Szejka Khalify bin Zayed bin Sultan Al Nahyan aż po pełną wizualizację wyspy sięgającą w przyszłość do 2030 roku. Uchylając rąbka tajemnicy, w planach władz Abu Dhabi jest budowa filii paryskiego Louvru, większego i piękniejszego od oryginału! Później odwiedzimy swego rodzaju skansen - tradycyjną wioskę w której można poznać sposób życia dawnych mieszkańców Abu Dhabi. Zobaczymy jak wciągu jednego pokolenia biedna rybacka wioska przemieniła się w jedną z najpiękniejszych metropolii świata. Przerwa na kawę i lunch w najbliższym centrum - Marina Mall. Dalsze zwiedzanie będziemy kontynuować przejeżdżając promenadą Corniche w stronę portu – po drodze odwiedzimy rynek z daktylami. Przejedziemy przez Wyspę Szczęścia - Sadiyat Island - gdzie do 2030 roku powstanie kopia Louvru, Muzeum Gugenheima i sala koncertowa projektu Zahy Hadid. W planach jest także marina, ekskluzywne hotele, wille i pola golfowe. W drodze powrotnej (w miarę możliwości) będziemy mogli z daleka zobaczyć tor formuły 1 oraz budynki parku rozrywki Ferrari. Dzień zakończymy podróżą do Al Ain, nazywanego miastem-ogrodem, należącego do Emiratu Abu Dhabi. Dotrzemy tam pokonując fascynującą, ciągle zmieniającą się pustynię, która rozciąga się u podnóży gór Hajar. Zakwaterowanie w hotelu w Al Ain, obiadokolacja (fakultatywnie). Czas wolny i nocleg. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. km. 300 km)

Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie miasta. Al Ain to piękna, wiecznie zielona oaza, pełna kwiatów i egzotycznej roślinności. Zobaczymy naturalną oazę palm daktylowych, wjedziemy na punkt obserwacyjny na zboczu najwyższego szczytu Emiratu Abu Dabi - Jebel Hafeet oraz będziemy mieć możliwość krótkiego zamoczenia stóp w gorących źródłach wypływających z głębi ziemi. O ile czas na to pozwoli odwiedzimy też targ wielbłądów. Następnie wyruszymy dalej do kolejnego bajecznego Emiratu Fujeirah (terytorium Omanu), jedynego z siedmiu Emiratów położonego nad Oceanem Indyjskim. Właśnie tu spędzimy kolejny dzień na plażowaniu i relaksie. Zakwaterowanie w hotelu w emiracie Fujeirah; fakultatywnie obiadokolacja. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. km. 140 km)

Dzień 5
Czas na plażowanie, kąpiele morskie i słoneczne w emiracie Fujeirah (hotel znajduje się na terytoreium Omanu). Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej - rejs do Omanu - koszt ok 90 USD/os. Nocleg w hotelu, fakultatywnie obiadokolacja.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Dubaju, po drodze zwiedzanie emiratu Fujairah, m.in.: Al Badiyah - najstarszy meczet w Zjednoczonych Emiratach oraz przystanek na zwiedzanie (z zewnątrz) odrestaurowanego fortu w mieście Fujairah . Przed powrotem do Dubaju ostatni przystanek w pobliżu starej cytadeli Bithnah, czas wolny na spacer po „Piątkowym Targu” w Masafi. Przyjazd do Dubaju w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie i czas wolny, obiadokolacja (fakultatywnie).  Dla chętnych  półdniowa wycieczka na pustynne Safari (6 os. samochody  terenowe z napędem na 4 koła), podczas której odwiedzimy farmę wielbłądów a zakończymy malowniczym zachodem słońca oraz zakosztujemy smakowitych dań z grilla. Można będzie spróbować przejażdżki na wielbłądzie i zrobić arabski tatuaż henną (dodatkowo płatne) a także obejrzeć taniec brzucha: belly dance. Kosz ok. 70 USD.  Powrót do hotelu na nocleg. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. km. 135 km)

Dzień 7
Po śniadaniu przejedziemy do znajdującego się zaledwie 20 minut jazdy od Dubaju Emiratu Sharjah, kulturalnej stolicy Emiratów, zwanej „Perłą Zatoki”. Miasto to pozostało najbardziej tradycyjnym emiratem, gdzie ściśle przestrzega się prawa islamskiego. Zobaczymy z zewnątrz największy w Shairah meczet King Faisal Mosque, następnie udamy się do zbudowanego w 1820 r. Fort of Sharjah (z zewnatrz), dawnej siedziby rodziny panującej oraz odwiedzimy dwa słynne rynki tzw. souki: Al Arsa i Al Markazi, znane z niepowtarzalnych dywanów, biżuterii i wyrobów rękodzieła. Czas wolny na zwiedzanie i zakupy. Następnie przejedziemy do muzeum Cywilizacji Islamu z interesującymi zbiorami przedstawiającymi tradycyjny styl życia, rozwój cywilizacji tego regionu i przede wszystkim religii. Powrót do hotelu w Dubaju, po południu czas wolny ,wieczorem obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. km. 45 km)

Dzień 8
Bardzo wcześnie rano wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Dubaju (suchy prowiant na drogę w zamian za śniadanie). Wylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj