UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Francja - Paryż i zamki

 

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek.

2 dzień:
Przejazd tranzytowy przez Niemcy do Francji. W godzinach popołudniowych przyjazd do Orleanu - miasta o królewskich i republikańskich tradycjach, kojarzonego z wojną stuletnią i bohaterką jej ostatniego epizodu - Joanną d’Arc. Spacer po Starym Mieście, podczas którego zobaczymy pomnik Dziewicy Orleańskiej, XVI - wieczny hotel Groslot oraz odwiedzimy gotycką katedrę Saint - Croix. Przejazd do hotelu w okolicy Orleanu, zakwaterowanie, *kolacja, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie zamków nad Loarą. Zwiedzimy unikalną bryłę zamku Chambord - największej rezydencji w dolinie Loary, wybudowanej z inicjatywy Franciszka I i najprawdopodobniej z wykorzystaniem planów Leonarda da Vinci. Następnie przejedziemy do Blois, jednego z najciekawszych architektonicznie zamków doliny Loary, będącego świadkiem francuskich wojen religijnych XVII w. Zwiedzimy Chenonceau - romantyczny, służący rozrywkom zamek wybudowany staraniem kobiet z arystokratycznych rodów; wysadzana platanami aleja prowadzi do wspaniałych ogrodów. Następnie udamy się do rezydencji królewskiej w Amboise - zamek o największej randze historycznej; mieszkał tu Ludwik XI, urodził się i umarł Karol VIII, a Franciszek I i Katarzyna Medycejska byli częstymi gośćmi. Prawdziwym klejnotem architektury gotyckiej jest Kaplica św. Huberta - domniemane miejsce pochówku Leonarda da Vinci. Odwiedzimy także wnętrza pałacyku Clos Luce, rezydencji w której ostatnie lata swojego życia spędził Leonardo da Vinci. Przejazd do Paryża, kolacja*, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Paryża. Wieża Eiffla, Pola Marsowe, Plac Trocadero. Przejazd tzw. Osią Historyczną do paryskiej „dzielnicy” XXI wieku La Défense - największego centrum biznesu i handlu. Powrót do centrum miasta, przejazd pod Łuk Triumfalny, przez Champs Elysees - najsłynniejszą aleję świata, przez plac de la Concorde w okolice Grands Boulevards i Opery Garnier. Wizyta w Muzeum Perfum Fragonard (możliwość zapoznania się z technologią produkcji perfum oraz zakupów po preferencyjnych cenach). Następnie przejedziemy na Plac Vendome, przy którym znajduje się Hotel Ritz. Czas wolny; dla chętnych wizyta w Muzeum Figur Woskowych Grevin. Po południu wizyta na Montmartrze, słynnym wzgórzu artystów, kabaretów i rozrywki. Spacer przez Plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge, Plac Pigalle do bazylika Sacre Coeur. Zwiedzanie Montmartre’u zakończymy na Place du Tertre, który jest historycznym miejscem powstania najbardziej znanego z nowoczesnych nurtów malarskich - impresjonizmu. Rejs statkiem po Sekwanie. Kolacja*. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w Wieczorze Francuskim w Dzielnicy Łacińskiej. Powrót do hotelu na nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Wersalu – zwiedzanie ogrodów i pałacu, który był rezydencją francuskich Ludwików i klejnotem klasycyzmu barokowego. Znajduje się tu kilka polskich akcentów m. in.: stół, na którym podpisano akt niepodległości Polski po I Wojnie Światowej i apartamenty królowej Marii Leszczyńskiej, żony Ludwika XV. Powrót do Paryża i wizyta w Hotel des Invalides z grobem Napoleona. Następnie przejazd do Quartier Latin - dzielnicy łacińskiej pamiętającej czasy Rzymian i uczących się po łacinie studentów najstarszego uniwersytetu paryskiego - Sorbony. Zwiedzimy także znajdujący się na wzgórzu świętej Genowefy Pantheon, w którego kryptach spoczywają zasłużeni obywatele Francji, a wśród nich Maria Skłodowska Curie. W godzinach popołudniowych – zwiedzanie Ogrodów Tuileries i najsłynniejszego muzeum paryskiego, „domu Giocondy” - Muzeum Luwr. Czas wolny, kolacja*, powrót do hotelu na nocleg. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w wieczornym spektaklu w jednym ze słynnych kabaretów paryskich – Moulin Rouge lub Lido.

6 dzień:
Po śniadaniu opuszczenie pokoi, przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum na piesze zwiedzanie miasta: umieszczone w byłym dworcu kolejowym Muzeum d’Orsay, prezentujące unikalną kolekcję obrazów Wielkich Impresjonistów. Przejazd na wyspę La Cité - najstarszą część i kolebkę Paryża, gdzie zwiedzimy monumentalne wnętrze gotyckiej katedry Notre- Dame, obejrzymy bryłę Conciergerie – dawny pałac królewski i więzienie Rewolucji Francuskiej oraz Świętą Kaplicę, klejnot gotyku widoczny nad budynkiem francuskiego Sądu Najwyższego. Czas wolny. Dla chętnych wizyta w Krypcie Archeologicznej. Następnie spacer do Centrum Pompidou - symbolu nowoczesności z zewnętrznymi rurami, rusztowaniami i windami. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień:
Powrót do Polski w godzinach porannych.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj