UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Francja - Paryż na wesoło


1 dzień
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy.

2 dzień
Przyjazd do Luksemburga. Zobaczenie Pałacu Wielkiego Księcia, będącego od 1890 roku rezydencją zimową rodziny książęcej. Spacer po Starym Mieście, nad którym górują trzy wieże katedry Notre Dame kłujące niebo ostrymi szpicami. Katedra jest mieszanką stylów: z zewnątrz łączy gotyk i renesans, do środka wchodzi się przez bogato zdobiony barokowy portyk, a dalej mamy XX-wieczne art déco. Fortyfikacje Luksemburga i Stare Miasto w 1994 r. zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Spacer przez Place d"Armes, zwany "salonem miasta", w przeszłości miejsce wojskowych parad - dziś kolorowy deptak. Przejazd do hotelu, nocleg.

3 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Parku Asterixa. To kraina bohaterów komiksów typowo francuskich: Asterixa i Obelixa położona ok. 30 km na północ od Paryża. Park podzielony jest na 7 sektorów oferujących różnorodne atrakcje, między innymi: spływ na tratwach przez wodospady, kilka wielkich spirali, w tym jedna z bardziej imponujących w Europie, pokazy umiejętności delfinów, labirynt oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. To wspaniała lekcja historii, podana w sposób łatwy i przyjemny. Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień
Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Paryża, zobaczymy m. in. Place Vendome, Place de la Concorde, Pola Elizejskie, Most Aleksandra III. Prawdziwą atrakcją będzie Wieża Eiffle"a - symbol Francji i jeden z głównych symboli miasta. Następnie udamy się na Pola Marsowe i wyspę La Cite - serce Paryża z Katedrą Notre Dame i Sainte Chapelle, zobaczymy również Pałac Sprawiedliwości. Spacerując po wzgórzu Montmartre będziemy podziwiać Bazylikę Sacre - Coeur, Place du Terre oraz Plac Pigalle. Znajdziemy się również na Placu de Gaulle"a z Łukiem Triumfalnym, wzniesionym na życzenie Napoleona I na chwałę wielkiej armii. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie zakończy zwiedzanie. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Disneylandu, najpiękniejszego i najbardziej znanego w Europie parku rozrywki dla dzieci i dorosłych. W bajkowej scenerii czekać nas będą atrakcje z różnorodnych krain. Z głównej ulicy pełnej sklepików możemy dotrzeć do następujących regionów: "Fantazji" - baśniowej krainy z zamkiem Śpiącej Królewny, "Pogranicza" - znanego z westernów Dzikiego Zachodu, "Przygody"- krainy poszukiwaczy skarbów i "Wynalazków" - świata technologii i przyszłości. Znajdziemy się w królestwie marzeń i najnowszej techniki, w domu lalek z całego świata i w krainie piratów. Na pewno spotkamy Myszkę Miki i Kaczora Donalda. Będziemy podróżować w czasie i przestrzeni z bohaterami filmów Walta Disneya. Szczególnie polecamy skorzystanie z dużego wyboru karuzel i zapierających dech w piersiach kolejek górskich. W godzinach wieczornych wyjazd do kraju.

6 dzień
Przejazd do Polski; zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj