UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Grecja - Cyklady - w kręgu słońca i błękitu


1 dzień
Odprawa biletowo – bagażowa w Polsce, przelot do Aten. Transfer do hotelu na kolację i nocleg.
2 dzień
Przeprawa promowa z Pireusu lub innego portu w okolicach Aten na Santorini, najpopularniejszą wyspę archipelagu Cyklad. Akrotiri, jedno z najważniejszych prehistorycznych miast na morzu Egejskim , którego historia sięga czwartego tysiąclecia przed naszą erą. Zorganizowane miasto, z siecią dróg, piętrowymi budynkami udekorowanymi pięknymi malowidłami ściennymi przestało nagle istnieć w XVII w. p.n.e. poprzez silne trzęsienia ziemi. Dzieła zniszczenia dopełnił wybuch wulkanu, a popiół zakonserwował pozostałości, które dziś można podziwiać. Wizyta w urokliwym miasteczku Oia na słynny zachód słońca ( jeden z najpiękniejszych w Grecji). Nocleg i kolacja w hotelu na Santorini.
3 dzień
Objazd po wyspie Santorini- wioska Pyrgos, Muzeum Prehistoryczne w stolicy wyspy Fira. Czas wolny na spacer i zakupy, a dla chętnych rejs na wysepkę Nea Kameni, gdzie znajdują się błotniste gorące źródła oraz krater aktywnego wulkanu*. Nocleg i kolacja na Santorini.
4 dzień
Przeprawa na wyspę Paros. Muzeum archeologiczne w Parikia. Kościół Matki od Stu Bram, jeden z najciekawszych architektonicznie kościołów na wyspach Morza Egejskiego, którego historia sięga VI w.n.e. Miejscowość Naousa słynąca z cykladzkiej zabudowy. Wioska Lefkes, najpiękniejsza osada na wyspie. Nocleg i kolacja na Paros.
5 dzień
Delos, wysepka o powierzchni ok. 7 km2 jest terenem największych w Grecji wykopalisk archeologicznych. Według mitologii to tutaj narodził się Apollin i Artemida. W czasach antycznych Delos było świętą wyspą Cyklad. Spacer po wykopaliskach przenosi odwiedzającego 2500 lat wstecz. Zachwycają – Agora Kompetialistów, Święta Droga, Sanktuarium Apollina, Sanktuarium Dionizosa, Taras Lwów, Dzielnica Teatralna, góra Kinthos, skąd rozpościera się piękny widok na Cyklady. Niesamowite spotkanie z historią antycznej Grecji. Spacer w stolicy wyspy Mykonos wśród uroczych domków, kościółków, kapliczek, które znajdują się w labiryncie wąskich uliczek. Nocleg, kolacja na Mykonos.
6 dzień
Przeprawa na wyspę Syros, najbardziej „grecka” wyspa Cyklad. Ermupoli, największe miasto na Cykladach, w XIX wieku było największym greckim portem. Z lat świetności pozostały przepiękne neoklasyczne budynki, które przenoszą odwiedzających do innej epoki – plac Miaouli, ratusz, teatr Apollina. Ano Syros, górne miasto, które było twierdzą w średniowieczu. Gęsta zabudowa, wąskie, kręte uliczki oczarowują. Wizyta w katolickiej katedrze świętego Jerzego. Nocleg i kolacja na Syros.
7 dzień
Przeprawa do Pireusu lub innego portu w okolicach Aten. Transfer do hotelu, kolacja. Nocleg w Atenach.
8 dzień
Transfer na lotnisko w Atenach. Wylot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj