UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Grecja - Kreta - Królowa Greckich Wysp


1 dzień
Przylot do Heraklionu. Transfer do hotelu, kolacja.
2 dzień
Muzeum archeologiczne w Heraklionie, pałac w Knossos. Wioska Anogia, jedna z najbardziej tradycyjnych wiosek na Krecie. Przejazd do Chania, drugiego pod względem wielkości miasta wyspy, grób Venizelosa, wielkiego greckiego polityka. Przejazd do hotelu, kolacja. Wieczorem spacer po weneckiej starówce w Chania. Długość trasy - ok. 155 km.
3 dzień
Wioska Ano Vouves, gdzie znajduje się najstarsze drzewo oliwkowe w Grecji. Wytwórnia win. Wytwórnia serów. Dla chętnych spacer przez wąwóz Imvros ( ok. 8 km). Frangokastello, wenecka twierdza położona na południowym wybrzeżu Krety. Nocleg w Plakias, kolacja. Długość trasy - ok. 160 km.
4 dzień
Klasztor Preveli, powstały w czasach w weneckich, jeden z ważniejszych obiektów sakralnych na Krecie, który odegrał w czasach okupacji tureckiej. Przerwa na kąpiel na słynnej, miejscowej plaży. Klasztor Arkadi, narodowe sanktuarium Greków, dawniej ważny ośrodek kreteńskiego renesansu, a dziś słynie z tragicznych wydarzeń w 1866 roku, gdzie uchodźcy i mnisi wybrali śmierć niż kapitulację poprzez wysadzenie w powietrze zapasów amunicji. Fortezza, robiąca wrażenie wenecka twierdza - symbol miasta Rethimno. Nocleg w Rethimno, kolacja. Długość trasy - ok. 65 km.
5 dzień
Gortyna, starożytne miasto wspomniane przez Homera w "Odysei", stąd pochodzi tzw. "kodeks z Gortyny", pierwszy zapis prawa cywilnego i karnego w antycznej Grecji. Faistos, minojskie miasto ,gdzie zachowały się ruiny pałacu sprzed 4 tysięcy lat. Matala, legendarna siedziba hippisów, którzy w latach 60. osiedlili się w nadmorskich jaskiniach. Nocleg w Agios Nikolaos, kolacja. Długość trasy - ok. 276 km.
6 dzień
Zakros, jedno z najstarszych minojskich miast we wschodniej części wyspy, założone około 4,5 tysiąca lat temu. Było prawdziwym labiryntem o powierzchni 6500 m.kw, liczącym na dwóch kondygnacjach ok. 250-300 pomieszczeń. Klasztor Toplu, niesamowite położenie na przylądku sprawia wrażenie, że to koniec świata. Powstały w czasach weneckich słynie z ikony "Potęga Boża", na której ukazano kilkaset postaci występujących w 61 scenach Vai, jedna z najpiękniejszych plaż na Krecie. Zachwyca drobnym, różowawym piaskiem i setkami drzew palmowych. Przerwa na kąpiel morską. Nocleg w Agios Nikolaos. Długość trasy - ok. 232 km.
7 dzień
Rejs na Spinalongę, wyspa- twierdza, która od czasów starożytnych broniła dostępu do Krety. Dziś bardziej żywa jest historia kolonii trędowatych zorganizowanej przez państwo greckie w 1903 roku. Widmowy charakter miasta, weneckiej twierdzy wzbudza ciekawość i podziw. Eleounda, dawna wioska rybacka, ciesząca się niesłabnącym powodzeniem jako jedno z najpiękniejszych punktów widokowych na Krecie. Przejazd do Heraklionu na nocleg. Długość trasy - ok. 83 km.
8 dzień
Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj