UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Grecja, Macedonia & Albania - bałkańskie fantazje

 

1 dzień
odprawa bagażowo- biletowa w Polsce, przylot na Korfu. Transfer do hotelu, kolacja.
2 dzień
przeprawa promowa do Igumenicy . Przejazd ekspresową drogą Nowa Egnatia do Kastoria, położonego nad jeziorem Kastor, jednego z piękniejszych, bogatszych miast greckiej Macedonii, od XVI wieku słynącego z szycia futer. Starożytna Heraklia w Macedonii, miasto założone przez Filipa Macedońskiego, a zniszczone przez tragiczne trzęsienie ziemi. Przejazd do centrum Bitoli. Spacer po tym urokliwym mieście i wizyta w cerkwi św. Dymitra, która posiada największy w Macedonii ikonostas. Nad centralnym placem miasta pysznią się minarety dwóch meczetów i wieża zegarowa. Kolacja i nocleg Bitola.
3 dzień
Region Pelagonia. Wizyta w winiarni Tikvesz Kavadarci , największej wytwórni wina na Bałkanach. Przejazd do Skopje. Zwiedzanie stolicy Macedonii: punkt widokowy przy twierdzy Kale, meczet Mustafy Paszy z końca XV wieku, cerkiew Św. Spasa, która szczyci się jednym z trzech najpiękniejszych ikonostasów w kraju, dzielnica Czarszia ,kamienny most nad rzeką Vardar. Kolacja i nocleg w Skopje .
4 dzień
Kanion Matka, gdzie z pokładów małych stateczków podziwiać będziemy wspaniałe wapienne skały. Park Narodowy Mavrovo, zwiedzanie kompleksu monastyru Św. Jovana Bigorskiego. Przejazd nad jeziorem Debarskiem , doliną rzeki Drim do Jeziora Ohridskiego (UNESCO). Jezioro położone jest na wysokości prawie 700 m n.p.m., otoczone pasmami górskimi z dominującą Galcicą, której wierzchołki wznoszą się ponad 2000 m n.p.m. Kolacja i nocleg w Ohrid.
5 dzień
przejazd do Ohrid (UNESCO). Spacer po starej części miasta, cerkiew Św. Sofii , rzymski amfiteatr ,cerkiew św. Klementa, punkcie widokowy Kaneo. Czas wolny , a dla chętnych monastyr Św. Nauma, nad jeziorem Ohridzikim . Rejs łodziami do wywierzysk rzeki Drim, które są fenomenem natury. Degustacja lokalnych smakołyków (burek, kajmak, ajwar). Powrót do hotelu, kolacja.
6 dzień
przejazd do Beratu w Albanii (lista UNESCO) nazywanego „Miastem Tysiąca Okien” ze względu na architekturę zabytkowych domów, pięknie usytuowanych na stokach okolicznych wzgórz. Historyczne centrum składa się z trzech części: twierdzy oraz dzielnic Mangalem i Gorica. Muzeum Onufriego, gdzie obaczymy najlepszą kolekcję ikon w Albanii. Dzielnicy Mangalem, Muzeum Etnograficzne, spacer zakończymy nad rzeką Osum, która dzieli miasto na dwie części. Przejazd na kolację i nocleg do miasta Fier.
7 dzień
Gjirokaster, miasto-muzeum (UNESCO). Niepowtarzalny urok miasta to kamienne domy z dachami pokrytymi szarymi skalnymi łupkami, malownicze wąskie uliczki i twierdza górująca nad miastem. Z murów twierdzy pamiętającej czasy Ali Paszy będziemy podziwiać niesamowite widok na okolicę. Przejazd do Sarandy, przeprawa promowa na Korfu. Kolacja i nocleg.
8 dzień
transfer na lotnisko, wylot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj