UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Grecja - Peloponez - w Świecie Mitów i Legend

 

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Polsce, odprawa bagażowo – biletowa. Przelot na Zakynthos. Transfer do hotelu.

2 dzień:
Przeprawa promowa z Zakynthos do Killini. Przejazd do Patry, największego miasta na Peloponezie. Kościół św. Andrzeja, gdzie znajdują się relikwie Apostoła Andrzeja. Przejazd z Diakofto zabytkową kolejką zębatą przez położony na wysokości 750 m.n.p.m. wąwóz Vouraikos do Kalavrita, pięknie położonej wioski na zboczu gór Helmos. Jaskinia Jezior, gdzie mineralne wody płynące przez tysiące lat wydrążyły system 13 podziemnych jezior. Przejazd na nocleg do Tolo, kurortu położonego w północno – wschodniej części Peloponezu.

3 dzień:
Dzień na odpoczynek. Dla chętnych udział w rejsie do Nafplio, jednego z najpiękniejszych i najromantyczniejszych greckich miast. Przeprawa na jedną z niezamieszkanych okolicznych wysepek, gdzie będzie czas na kąpiel w morzu, a potem wspólny obiad na plaży. Relaksowy wypad w iście greckim stylu!* Powrót do Tolo.

4 dzień:
Przejazd do wytwórni win Skouras, Muzeum Oliwek i Oliwy w Sparcie. Monemvasia, miasto – twierdza założone przez Bizantyjczyków, gdzie wszystkich przybyszów oczarowują niesamowite krajobrazy , kolory i architektoniczne perełki jak kościoły , domy. Nocleg w Monemvasia

5 dzień:
Postój na kawę w Gythio, antycznym porcie Sparty. Mani – wysunięty najdalej na południe półwysep Grecji, dziki i niedostępny, słynie z domów- wież w wioskach Vathia , Gerolimenas. Przejazd na nocleg do Sparty.

6 dzień:
Mistra, jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych na Peloponezie, zdumiewająco dobrze zachowane bizantyjskie miasto , które świadczy o potędze i przepychu Bizancjum. Starożytna Messini, jedno z najstarszych , największych i najbogatszych antycznych miast na Peloponezie. Twierdza w Methoni, największa twierdza na półwyspie bałkańskim .Przejazd na nocleg do Pylos

7 dzień:
Przejazd do miejscowości Vasses. Zwiedzanie świątyni Epikuriosa Apollina, jednej z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych antycznych budowli, położonej na wysokości 1130 m.n.p.m. w górach Arkadia. Przeprawa promowa z Killini na Zakynthos.

8 dzień:
Transfer na lotnisko i powrót po Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj