UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Hawaje - Amerykański Sen


Dzień 1
Przylot do Honolulu na Hawajach,  powitanie girlandą kwiatów LEI i transfer do hotelu w największym na wyspach kurorcie turystycznym– Waikiki, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu całodniowa wycieczka, która będzie okazją do zapoznania się z największymi atrakcjami wyspy OAHU, m.in. odwiedzimy Pearl Harbour, historyczną bazę marynarki wojennej i lotnictwa USA , zaatakowaną  w czasie II Wojny Światowej przez siły powietrzne Japonii, co stało się początkiem intensywnych walk o Pacyfik. Następnie zwiedzanie Honolulu, stolicy stanu Hawaje, przejazd przez rezydencyjną dzielnicę miasta – Kahala; pomnik króla Kamehamehy, ratusz i rezydencja gubernatora . Dalej trasa wycieczki poprowadzi nas  wzdłuż linii brzegowej, gwarantując niepowtarzalne plenery! Zobaczymy m.in.: krater Diamond Head, będący symbolem wyspy (wjazd do wnętrza); Zatokę Hanauma – taras widokowy i czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć; Gejzer Halona, punkt widokowy Makapuu oraz odpoczynek na plaży Waimanalo i okazja do  kąpieli.  Dla chętnych kolacja w japońskiej restauracji Tanaka, gdzie szef kuchni przyrządza potrawy „na oczach  gości”  (koszt ok. 75 USD). Powrót do hotelu w Waikiki na nocleg.

Dzień 3
Relaks na plaży w Waikiki, a w godzinach południowych wyjazd do Centrum Kultury Polinezji, czyli  kompleksu położonego na północno-wschodnim krańcu wyspy Oahu. Udział  w  „występach” w narodowych wioskach skansenu wysp: Samoa, Nowa Zelandia, Fidzi, Hawaje, Markizy i Tonga. Barwna Rewia na wodzie, a następnie krotki rejs tratwą wzdłuż kanału przecinającego kompleks zlokalizowany w autentycznym tropikalnym ogrodzie. Wieczorem dla chętnych: obiadokolacja w formie bufetu oraz wielka nocna rewia – “Ha – the breath of life”, najlepsze polinezyjskie SHOW na Hawajach ( cena ok. 160 USD). Powrót do hotelu w Waikiki na nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu czas na odpoczynek, kąpiele morskie, słoneczne i relaks na słynnej plaży Waikiki Beach; czas wolny na zakupy w centrum handlowym Ala Moana lub okazja do skorzystania z wycieczek fakultatywnych: snorkleling w rezerwacie przyrody Hanauma Bay ( cena ok.35 USD), pływanie z delfinami w Sea Life Park (cena ok.135 USD), rejs łodzią podwodną Atlantis (cena ok.140 USD)  lub przygoda na ‘jet ski’ ( cena ok.90 USD).
Dla chętnych opcjonalna wycieczka na Big Island of HAWAII – Wyspę Wulkanów (cena ok.460 USD). Wcześnie rano przelot na wyspę Big Island. Spacer przez tropikalny las do najwyższego jednostopniowego wodospadu – Akaka. Przejazd aleją drzew bananowych w Hilo oraz krótki postój w Parku Królowej Liliuokalani. Wizyta na plantacji orzeszków macadamia oraz orchidei. Po południu zwiedzanie Volcanoes National Park: obserwacja erupcji siarki, podziwianie panoramy kaldery wulkanu Kilauea wraz z imponującym kraterem Halemaumau, a następnie spacer po zastygłej lawie. Późnym wieczorem powrót na wyspę Oahu i transfer do hotelu. Nocleg w hotelu w Waikiki.

Dzień 5
Po śniadaniu w hotelu, wykwaterowanie i 3.5 godz. rejs promem na kolejną, najpiękniejszą, wyspę Hawajów - Maui. Jest to trzecia co do wielkości w archipelagu wyspa zwana „wyspą doliny” od przesmyku łączącego dwa ogromne wulkany w tym nadal czynny Huleakala mierzący ponad 3000 m n.p.m, będący najwyższym punktem wyspy.  Transfer do hotelu w Lahaina, zakwaterowanie i czas na wypoczynek.

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie wyspy: wyprawa do HANA - miejscowości leżącej po nawietrznej części Maui – nad którą góruje wulkan Haleakala. Przejedziemy tam słynną drogą liczącą 80 km, uznawaną za najbardziej malowniczą trasę na całych Hawajach. Droga ‘wije się’ przez tropikalną ‘hawajską dżunglę’, na skraju stromych klifów, obok spływających po skalnych ścianach wodospadów. Wybrukowana ponownie w 2003 r. trasa, składa się z około 600 zakrętów i prowadzi przez 59 wąskich, kamiennych mostów. Trwający około 4 godzin (w każda stronę ) przejazd dostarcza wielu niezapomnianych emocji… W programie przejazdu: klimatyczne miasteczko surferow Paia, najsłynniejsza plaża windsurfingu- Ho’okipa, zapierający dech w piersiach plener Półwyspu Ke’anae, okazja do kąpieli na czarnej plaży Wai’anapanapa oraz wizyta pośród Siedmiu Świętych Stawów.Powrót do hotelu w Lahaina na nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu, czas wolny na relaks, polecamy wycieczki fakultatywne, np.: przejazdy segwayem (ok. $60 p.p.), ziplining adventure – czyli lot na linie nad tropikalna dżunglą ($80 p.p.) lub wyjazd na zakupy do miasteczka Lahaina. Nocleg w hotelu w Lahaina.

Dzień 8
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny a następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski (napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).

Dzień 9
Przylot do Polski

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj