UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Hiszpania - Andaluzja warta zobaczenia


Dzień 1
Przelot. Transfer do hotelu w okolicach Almerii. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Granady i zwiedzanie miasta. Proponujemy spacer po krętych uliczkach centrum miasta - Alcaiceria (arabski bazar) i gotycka katedra z kaplicą królewską. Następnie zobaczycie Państwo piękne budowle Maurów będące częścią Alhambry: Pałace Nasrydów - arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji oraz Generalife - letnią rezydencję dynastii Nasrydów. Po południu zapraszamy na spacer po urokliwej dzielnicy Albaicin, z której zobaczymy piękną panoramę Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Granady. (Trasa ok.160 km)

Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Kordoby. Spacerując po starówce, odnosi się wrażenie, jakby czas stanął w miejscu: wąskie wybrukowane uliczki (w tym słynna uliczka kwiatowa), zaułki i kute bramy z żelaza, to wszystko przenosi nas w średniowiecze. Najciekawsze zabytki to Mezquita (czyli Wielki Meczet, budowany od VIII wieku), synagoga i Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze. Po południu przejazd do Sewilli – stolicy Andaluzji. Zwiedzanie zaczniemy od panoramicznej wizyty autokarem po portowej dzielnicy El Arenal słynnej z Plaza de Toros de la Maestranza, promenady Cristobal Colon, posągu Carmen, Torre del Oro (dwunastobocznej arabskiej wieży). Kolacja i nocleg w okolicach Sewilli. Dla chętnych wieczorem wyjście na wieczór flamenco – cena ok 39 EUR. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 4
Po śniadaniu ciąg zwiedzania Sewilli - tereny Parku Marii Luizy z przepiękną wizytówką miasta Plaza de Espana. Następnie spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz - ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda. Dla chętnych rejs statkiem po Guadalikiwrze (ok. 16 Euro). Po południu przejazd Jerez de la Frontera - gdzie odwiedzimy znane na całym świecie bodegi Tio Pepe oraz gdzie zapoznamy się z produkcją winnego sherry. Dla wielbicieli hippiki – wizyta w słynnej królewskiej akademii jazdy konnej. Późnym popołudniem przejazd w okolice Kadyksu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Kadyksu - zwanego "małą Hawaną". Kadyks to najstarsze miasto w Europie założone przez Fenicjan 3000 lat temu. Wspaniale położone, na półwyspie oddzielającym zatokę Kadyksu od Oceanu Atlantyckiego, jest tętniącym miastem portowym. Kadyks uważany jest za kolebkę flamenco - pełno tu szkół flamenco, a muzyka nie cichnie nawet w nocy. Miasto najlepiej podziwiać ze szczytu barokowej wieży Torre Tavira, skąd rozpościera się zapierający dech widok na port, szerokie aleje nadmorskie, plażę de la Caleta, wąskie uliczki starówki, xviii-wieczną katedrę Nueva oraz liczne kościoły. Po południu przejazd do Gibraltaru - półwyspu o długości zaledwie 6 km, który jest malutką enklawą brytyjską na Płw. Iberyjskim. W programie przejazd minibusami na Punta Europa ze wspaniałym widokiem na Afrykę, a następnie wjazd na Skałę Gibraltarską, jedyne miejsce w Europie, w którym na wolności żyją małpy, wejście do Jaskini Świętego Michała i następnie zjazd do miasta. Jeśli wystarczy czasu, proponujemy zakupy na Main Street (Gibraltar to strefa handlu wolnocłowego).  Kolacja i nocleg w okolicach Gibraltaru lub Estepony. (Trasa ok. 120 – 150 km)   


Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Rondy - miasta zawieszonego na dwóch wzniesieniach przedzielonych imponującą przepaścią – Tajo (różnica poziomów 130 m).W czasie spaceru zobaczymy Kolegiatę Najświętszej Marii Panny,  starówkę, dom Juana de Bosco, XVI -wieczny most Puente Nuevo łączący dwie części miasta oraz areny do walki z bykami. Kolejnym punktem programu będzie Malaga – urocze miasto i znany kurort Costa del Sol. Zwiedzanie miasta: zamek Gibralfaro, starówka z przepiękną katedrą, bodega El Pimpi – jedno z ulubionych miejsc lokalnych celebrytów. Malaga to również miasto kojarzone z postacią słynnego Pablo Picassa , którego dom - muzeum zobaczymy w trakcie spaceru. Kolacja i nocleg na Costa del Almeria. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 7
Czas wolny na plażowanie. Chętnym proponujemy wycieczkę fakultatywną w rejon Alpujarry znany z malowniczych pueblos blancos  w programie: Lanjaron (znane z ujęcia wód mineralnych),  Pampaneira (spacer krętymi uliczkami) i najwyżej położone w górach Sierra Nevada -  Trevelez (miasteczko słynie z suszarni szynek, zwiedzanie jednej z suszarni połączony z degustacją tego andaluzyjskiego specjału (cena ok. 30 EUR/os.).

Dzień 8
Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj