UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Izrael


1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku 2 h przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna.  Przylot do Sharm El Sheikh. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie i przekroczenie granicy egipsko – izraelskiej w godzinach popołudniowych. Przejazd do Betlejem, kolacja, nocleg.

3 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną. Z Góry Oliwnej ujrzymy najwspanialszą panoramę Jerozolimy. Zejście śladami Jezusa w stronę miejsca jego pojmania–Ogrodu Getsemani. W drodze zwiedzanie kościoła Dominus Flevit (Pan zapłakał). Wizyta w grobie Maryi, leżącym u stóp Góry Oliwnej. Następnie udamy się w kierunku Starego Miasta, zobaczymy Ścianę Płaczu, najświętsze miejsce dla każdego wyznawcy judaizmu, pozostałość Wielkiej Świątyni Jerozolimskiej. Odwiedzimy meczet Al-Aqsa oraz Świątynię Skały, miejsca święte dla muzułmanów. Następnie udamy się trasą Drogi Krzyżowej, ostatnią drogą Jezusa. Po drodze odwiedzimy Kościół św. Anny oraz miejsce więzienia Chrystusa. Na końcu Drogi Krzyżowej znajduje się najświętsze miejsce kultu chrześcijan–Bazylika Grobu wraz z Kaplicą Grobu Chrystusa. Zwiedzanie kończymy na wzgórzu Syjon, gdzie zobaczymy Wieczernik, miejsce ostatniej wieczerzy, Kościół Zaśnięcia oraz grób Króla Dawida. Powrót do hotelu na kolację, nocleg.

4 DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem, miasta gdzie narodził się Jezus i gdzie powstała Bazylika Narodzenia, najstarszy funkcjonujący kościół na świecie. Po zwiedzeniu Bazyliki, spacer betlejemskimi uliczkami w stronę Groty Mlecznej. Biała Grota jest miejscem, gdzie według wierzeń Jezus karmiony był przez matkę. Następnie ruszamy w stronę Pola Pasterzy w miejscowości Beit Sahour, skąd według tradycji pasterze mieli dostrzec Gwiazdę Betlejemską. Zwiedzanie Jerozolimy rozpoczynamy od „City tour”, podczas którego zobaczymy nowoczesną (żydowską) część miasta, następnie przejazd do Instytutu Yad Vashem, którego oficjalna nazwa to Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Instytut składa się z kilku części, m.in. Nowego Muzeum Historycznego wraz z Salą Imion (przechowuje się tu dane ofiar Holokaustu), Izby Pamięci, Ogrodu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, Doliny Zabitych Wspólnot i Międzynarodowej Szkoły Nauczania o Holokauście. Powrót do hotelu na kolację, nocleg.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu, poranny wyjazd z hotelu w stronę Nazaretu. Po drodze, postój przy akwedukcie w Cezarei. Cezarea jest jednym z lepiej zachowanych miast rzymskich. Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie (rejs statkiem). Następnie zwiedzanie Góry Błogosławieństw, na której Jezus wygłosił swe najsłynniejsze kazanie. Z tego miejsca rozpościera się najwspanialszy widok na Jezioro Galilejskie. Następnie zobaczymy Kafarnaum, wioskę rybacką gdzie Jezus spędził dużą część swego dorosłego życia. Powrót do hotelu na kolację, nocleg.

6 DZIEŃ
Po śniadaniu możliwość uczestniczenia w wycieczce fakultatywnej (dodatkowo płatne): Masada-Morze Martwe. Przejazd w kierunku wzniesienia Masada, miejsce to uświęcone jest krwią Żydów poległych podczas obrony przed Rzymianami. Następnie przejazd nad Morze Martwe – plaża Kalia, gdzie zatrzymamy się na postój, podczas którego będzie możliwość kąpania się w Morzu Martwym. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie i przekroczenie granicy izraelsko – egipskiej w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Nuweiba. Kolacja, nocleg.

8 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Sharm El Sheikh  i wylot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj