UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Izrael i Jordania

 

1 DZIEŃ
Przylot do Sharm El Sheikh. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie i wykwaterowanie. Poranne przekroczenie granicy egipsko – izraelskiej w Tabie. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską, przejście przez granicę w Akabie, przejazd do Wadi Rum. Fakultatywny wyjazd na pustynię na dwugodzinne safari z możliwością podziwiania jednego z najwspanialszych krajobrazowo miejsc na świecie (dodatkowo płatne). Przejazd do Petry, położonej 133 km na północ od Akaby i zwiedzanie Petry. Wyjątkowość tego miejsca sprawiła, że Petra została uznana za jeden z siedmiu cudów świata. Zaczynamy od przejścia przez ponad kilometrowej długości niezwykły wąwóz (Siq), na którego końcu wyłania się wizytówka Jordanii, Skarbiec (El Khaznah). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Madaby. W Madabie, zwiedzanie kościoła Św. Jerzego z jego największą atrakcją, najstarszą na świecie mozaikową mapą Ziemi Świętej z VI wieku n.e. Następnie, przejazd 10 km na północ od Madaby i zwiedzanie Góry Nebo, miejsca śmierci i pochówku Mojżesza. Na Górze Nebo przywita nas niezapomniana panorama doliny Jordanu, Morza Martwego oraz wzgórz Judei. Przejazd do Ammanu, „City tour”, podczas którego zobaczymy m. in. Amfiteatr, Cytadelę, Muzeum Archeologiczne oraz stary bazar w śródmieściu.. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Po kolacji fakultatywne, nocne zwiedzanie fantazyjnie oświetlonego Ammanu (dodatkowo płatne). Stolica Jordanii, nazwana jest „białym miastem”, ze względu na jednolity, biały kolor zabudowy. W trakcie zwiedzania możliwość skosztowania tradycyjnych słodyczy w jednej z miejscowych cukierni. Wieczorna wizyta w kawiarni z fajkami wodnymi. Późny powrót do hotelu.

4 DZIEŃ
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na jordańsko – izraelskie przejście graniczne. Po drodze możliwość fakultatywnego zwiedzania Qumran (dodatkowo płatne), gdzie odnaleziono, liczące niemal 2 tysiące lat, słynne zwoje znad Morza Martwego. Dla chętnych postój, podczas którego będzie możliwość wykąpania się w Morzu Martwym. Przejazd do Betlejem gdzie w miejscu narodzin Jezusa powstała Bazylika Narodzenia, najstarszy funkcjonujący kościół na świecie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną. Z Góry Oliwnej ujrzymy najwspanialszą panoramę Jerozolimy. Zejście śladami Jezusa w stronę miejsca jego pojmania – Ogrodu Getsemani. Przejście trasą Drogi Krzyżowej, podczas której będziemy podziwiać niesamowitą różnorodność kulturową Jerozolimy. Na jej końcu znajduje się najświętsze miejsce dla każdego chrześcijanina -  Bazylika Grobu wraz z Kaplicą Grobu Chrystusa. Zwiedzanie kończymy na wzgórzu Syjon, gdzie zobaczymy Wieczernik, miejsce ostatniej wieczerzy, Kościół Zaśnięcia oraz grób Króla Dawida. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6 DZIEŃ
Po śniadaniu, zwiedzanie zaczynamy od „City tour”, podczas którego zobaczymy nowoczesną (żydowską) część miasta. Następnie udamy się w kierunku Starego Miasta, zobaczymy Ścianę Płaczu, najświętsze miejsce dla każdego wyznawcy judaizmu. Odwiedzimy również Wzgórze Świątynne, Meczet El – Aqsa oraz Świątynie Skały, skąd według tradycji prorok Muhammad udał się do nieba. Przejazd do dzielnicy Jerozolimy–Ein Karem, gdzie wznoszą się dwa kościoły upamiętniające miejsce narodzin Jana Chrzciciela. Po drodze zwiedzanie Instytutu Yad Vashem, którego oficjalna nazwa to Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Instytut składa się z kilku części, m.in.: Nowego Muzeum Historycznego wraz z Salą Imion, Izby Pamięci, Ogrodu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, Doliny Zabitych Wspólnot i Międzynarodowej Szkoły Nauczania o Holokauście. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7 DZIEŃ
Po śniadaniu przekroczenie granicy izraelsko – egipskiej. Zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Taba/Nuweiba, kolacja, nocleg.

8 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Sharm El Sheikh  i wylot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj