UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Kenia - nocne Łowy i przygoda w Samburu

 

Dzień 1
Wieczorem przylot na lotnisko Moi w Mombasie. Po odprawie paszportowo - wizowej powitanie przez rezydentów na lotnisku i transfer do hotelu (Mombasa Beach lub podobny skromny hotel ***). Kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd z Mombasy do prywatnego rezerwatu przyrody Taita Hills położonego tuż obok Parku Narodowego Tsavo West. Przyjazd na lunch do lodgy. Po południu safari, podczas którego będzie można zobaczyć m.in. lwy, gepardy, pawiany, żyrafy, a także słonie. Powrót do lodgy na kolację. Po krótkim odpoczynku wyjazd na ekscytujące nocne safari. Wspaniała okazja by zobaczyć zwierzęta, które trudno dostrzec w ciągu dnia. Nocleg w lodgy. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Amboseli, z którego rozciąga się przepiękny widok na majestatyczny “dach Afryki” - Kilimandżaro. Sam szczyt można zobaczyć najczęściej tylko wcześnie rano i przed zachodem słońca, przez pozostałą część dnia jest on zwykle przysłonięty chmurami. Lunch w lodgy, a następnie zwiedzanie parku, znanego przede wszystkim jako „kraina słoni”, ale często można tam spotkać także inne zwierzęta m.in. lwy, hieny, zebry, żyrafy i antylopy. Powrót do lodgy. Przy sprzyjającej pogodzie będzie możliwość podziwiania spektakularnego zachodu słońca. Kolacja i nocleg w lodgy w ok. Amboseli (Trasa ok. 250 km)

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Lake Nakuru (ok. 250 km - ok. 4,5 godz.). Przerwa na lunch w Naivasha. Po posiłku opcjonalnie można wybrać się na rejs statkiem po Jeziorze Naivasha połączony z wizytą na Wyspie Crescent. Lake Naivasha, którego nazwa w języku Masajów oznacza „falujące wody” to niezwykle malownicze jezioro, z purpurowymi górami w tle, odznacza się ciekawymi właściwościami fizycznymi. Jako jedyne ma słodką wodę, której poziom podlega, niewytłumaczalnym jak dotąd, wahaniom. Jezioro i jego okolice zamieszkują, objęte ścisłą ochroną hipopotamy. Następnie przejazd do lodgy w ok. Lake Nakuru, na kolację i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 5
Wcześnie rano safari w parku Lake Nakuru. Teren ten zamieszkały jest przez kilkaset gatunków ptactwa wodnego, znanego przede wszystkim jako wspaniała ostoja flamingów różowych, pokrywających brzegi jeziora niczym „różowy kożuch”. Park ten jest także domem dla nosorożców białych, żyrafy Rothschilda i różnych gatunków antylop. Powrót do lodgy na śniadanie. Następnie chwila relaksu przy ekscytującym widoku na krater lub opcjonalnie spacer w dół kaldery Krateru Menengai, co w języku masajskim oznacza „ciało zmarłego”, drugiego co do wielkości w Afryce (po Ngorongoro) o średnicy 12 km. Po lunchu przejazd do Rezerwatu Lake Bogoria, znanego głównie ze słonego, alkaicznego jeziora, którego brzegi zamieszkuje największa populacja flamingów różowych. Popołudniowe safari, które będzie okazją do podziwiania tych fascynujących ptaków, zobaczymy także gorące źródła i gejzery z których słynie rezerwat. Kolacja i nocleg w lodgy w ok. Lake Bogoria. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Rezerwatu Samburu, który znajduje się na północy kraju, pośród spalonych słońcem nizin u stóp masywu Mount Kenya. Przerwa na lunch - picnic przy wodospadzie Thompsona. Następnie popołudniowe safari w Rezerwacie Samburu, gdzie zobaczymy niespotykane na południu gatunki: zebry Grevy’ego, żyrafy siatkowe, strusie somalijskie oraz rzadkie gerenuki - antylopy, które potrafią stanąć na tylnych nogach, by dosięgnąć wyżej rosnących liści. Rezerwat powstał w latach 60-tych, na terenach gdzie nigdy niewysychająca rzeka Uaso Nyiro i rosnące na jej brzegach lasy przyciągają w porze suchej mnóstwo zwierzyny, a przez cały rok zapewniają schronienie wielu mniej skorym do wędrówek gatunkom. Kolacja, nocleg w lodgy w ok. Samburu. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 7
Poranne i popołudniowe safari w Rezerwacie Samburu, będzie okazją do podziwiania różnorodnych gatunków zwierząt, m.in. słonie, lwy, lamparty, gepardy, hieny, bawoły, hipopotamy, zebry, żyrafy, gazele, oryksy, impale i krokodyle. W Samburu nietrudno też wypatrzeć wiele interesujących i różnorodnych gatunków ptaków: orły, sokoły, dzioborożce i gęsi egipskie. Śniadanie, lunch, kolacja i nocleg w logdy w ok. Samburu. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Nairobi (ok. 330 km). Lunch w restauracji Carnivore. Transfer na lotnisko i przelot do Mombasy, następnie:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu - transfer do wybranego hotelu na wybrzeżu O. Indyjskiego.
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 9
Międzylądowanie techniczne w Egipcie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj