UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Kuba - Buenos Dias Cuba


Dzień 1
Przylot do Hawany, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra. Następnie zwiedzanie Muzeum Rumu - Havana Club. Opcjonalnie lunch za dopłatą. Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia - dodatkowa opłata około 80 EUR. Nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dla chętnych i za dodatkowa opłatą (ok. 30 EUR/os.) wycieczka „Śladami Hemingwaya” - wizyta w domu pisarza „Finca Viglia” oraz ulubionej knajpce „Floridita” gdzie napijemy się słynnego daiquiri.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasto plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - Parku Narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie fabryki cygar i fabryki rumu. Lunch za dodatkową opłatą. Następnie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł - podróż łodzią. Powrót do hotelu w Hawanie - w drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei. Powrót na kolację i nocleg do Hawany. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 350 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama. Opcjonalne zwiedzanie farmy krokodyli i lunch. Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos (serwis all inclusive!). (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 300 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą. Następnie czas wolny w mieście lub powrót do hotelu na plażowanie. Bezpłatny transfer do Casa de la Musica. Nocleg w okolicach Trynidadu (all inclusive). (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 80 km)

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Camaguey. Po drodze odwiedzimy Santi Spiritus i punkt widokowy Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych. Opcjonalnie lunch. Następnie zwiedzanie miasta Camaguey - między innymi główny plac San Juan de Dios, domy kupieckie, dom Ignacio Agramonte (bohater narodowy), kościół Nuestra Senora. Nocleg w hotelu w okolicach Camaguey - kolacja za dodatkową opłatą. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 250 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd do Holguin. Podczas przejazdu opcjonalnie lunch. Po przyjeździe do Holguin zwiedzanie miasta: Plaza Mayor, katedra San Isidoro, Wzgórze Krzyża. Wieczorem kolacja w hotelu i nocleg. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 300 km)

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd do Baracoa - przyjazd po południu, czas wolny na spacer po mieście lub dla chętnych lunch (za dodatkową opłatą). Jeżeli wystarczy czasu zwiedzanie Twierdzy Matachin. Zakwaterowanie w hotelu w Baracoa, kolacja i nocleg. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 300 km)

Dzień 10
Dzień wolny w Baracoa na plażowanie. Transfer na plażę Maguana w cenie. Kolacja i nocleg w hotelu w Baracoa.

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd z Baracoa do Santiago de Cuba, przejazd wzdłuż strefy zmilitaryzowanej Guantanamo. Nocleg i kolacja w hotelu w Santiago de Cuba.

Dzień 12
Po śniadaniu zaczniemy zwiedzanie Santiago de Cuba, zobaczymy sanktuarium maryjne - Virgen de la Cardid del Cobre - patronki Kuby, fortecę San Pedro de la Roca, dom Diego Valasqueza (najbardziej zasłużonego kolonizatora Kuby), katedra, calle Pedro Pico - schody łączące dolne i górne miasto, cmentarz Santa Efigenia (z grobami zasłużonych mieszkańców, min Jose Marti, rodzina Bacardi) i słynne koszary Moncada - miejsce nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Podczas zwiedzania opcjonalnie lunch (za dodatkowa opłatą). Średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 50 km. Po południu lub wieczorem transfer na lotnisko w Santiago de Cuba. Po przylocie do Hawany transfer autokarowy do wybranego hotelu w Varadero. Zakwaterowanie i czas na wypoczynek.

Dzień 13-14
Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki fakultatywne: rejsy na pobliskie wyspy koralowe, nurkowanie na przepięknej rafie itd. (od 80 EUR).

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Hawanie. Wylot do Polski.

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj