UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Luksemburg - Belgia - Holandia - Podbój Beneluxu


1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy. W trakcie przejazdu przewidziane są krótkie postoje i przerwa na posiłek.

2 dzień:
Około południa przyjazd do stolicy Wielkiego Księstwa Luksemburg, gdzie odwiedzimy wnętrza katedry Notre Dame, a także zobaczymy Cosemates du Bock - barokowe umocnienia obronne wykute w skale, Plac Konstytucji, Pałac Książęcy, malownicze przedmieścia Grund z ulicą de la Corniche zwaną najpiękniejszym „balkonem” Europy oraz Plac Armii z licznymi restauracjami i kawiarniami. Przejazd do Belgii na nocleg w okolicy Brukseli/Antwerpii. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Brukseli - „Stolicy Europy”. Wizyta u znanego na całym świecie Manneken Pis’a - figurki chłopca z 1619 roku. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy Atomium - symbol Brukseli zbudowany z okazji EXPO w 1958 r. - 103-metrowy model kryształu żelaza. Następnie udamy się na spacer na Grand Place uznawany za najwspanialszy plac w Europie, z gotyckim ratuszem z XV wieku, zabytkowymi kamienicami oraz Domem Króla i Kościołem św. Mikołaja. Przejazd do Brugii - perły renesansu flamandzkiego, gdzie czeka nas rejs po kanałach tego świetnie zachowanego, średniowiecznego miasteczka. Zobaczymy Wieżę Belfort z XIII-wiecznymi sukiennicami oraz zwiedzimy kościół Najświętszej Marii Panny i bazylikę Świętej Krwi. Przejazd do hotelu w okolicy Brukseli/ Antwerpii, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Antwerpii - drugiego co do wielkości miasta nad Skaldą. Podczas spaceru zobaczymy grotę Markt z renesansowym ratuszem, fontannę Brabo, Steen - fragmenty fortyfikacji z XI w. oraz XVI-wieczne domy cechowe, Zielony Plac z pomnikiem Rubensa, a także Rynek Rękawiczek z największą gotycką katedrą w Belgii, której wnętrza będziemy podziwiać. Przejazd do Kinderdijk – niewielkiej miejscowości położonej z dala od głównych dróg, między Rotterdamem i Dordrechtem. Około 1740 roku w Kinderdijk powstał zespół wiatraków, które przetrwały do dziś. Dzięki temu od roku 1997 miejsce to znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W programie zwiedzanie skansenu. Następnie przejazd do centrum Rotterdamu. Spacer po centrum, które pretenduje do miana holenderskiego Manhattanu. Zobaczymy m.in. monumentalny ratusz - cudem ocalały z doszczętnie zbombardowanego w czasie wojny miasta. Czeka nas wjazd superszybką windą na wieżę widokową Euromaszt, gdzie z wysokości 185 m będziemy podziwiać panoramę miasta i największego portu na świecie. Czas wolny. Możliwość zrobienia zakupów na Coolsingel - głównej ulicy handlowej z dużymi domami towarowymi (wśród nich najbardziej szykowny - Bijenkorf). Przejazd do hotelu w okolicy Hagi/Amsterdamu, nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu wizyta w Delftach - jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast holenderskich. Spacer po zabytkowym centrum z licznymi sklepikami oferującymi słynną porcelanę. Czas wolny na zakupy. Następnie przejazd do centrum Hagi – siedziby rządu holenderskiego. Spacer po mieście. gdzie zobaczymy m.in: oficjalną rezydencję królewską, Zamek Binnenhof - siedzibę parlamentu, Pałac Pokoju, w którym mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, starówkę z kościołem św. Jakuba i Pałac Królewski. Przejazd do Scheveningen – najsłynniejszego holenderskiego kurortu nad Morzem Północnym. Czas wolny. W okresie wiosennym (kwiecień-maj) proponujemy przejazd do Lisse i zwiedzanie ogrodów Keukenhof – miejsca rozkwitającego wiosną ponad 7 milionami kwiatów cebulowych, w którym przyroda łączy się ze sztuką. Powrót do hotelu na nocleg.

6 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Amsterdamu - „Wenecji Północy” gdzie odwiedzimy Coster Diamonds - słynną szlifiernię diamentów. Spacer po mieście: Plac Dam z Pałacem Królewskim i Pomnikiem Pamięci Ofiar II Wojny Światowej, następnie Dzielnica Czerwonych Latarni, gdzie znajduje się dom Rembrandta oraz Qude Kerk - najstarszy kościół w mieście. W malowniczej dzielnicy Jordaan - niegdyś najbiedniejszej dzielnicy miasta zobaczymy Westerkerk - piękny, duży kościół z najwyższą wieżą w mieście, na którą warto się wspiąć by spojrzeć na całe centrum. Wizyta w muzeum Van Gogha lub Rijksmuseum z kolekcją sztuki holenderskiej (m. in. Rembrandt, Veermer, Hals). Po południu rejs statkiem po kanałach - dawnych drogach komunikacji i transportu towarów, podczas którego zobaczymy urokliwe zakątki miasta. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień:
Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj