UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Maroko – Cesarskie Miasta

 

Dzień 1. Agadir
Po przylocie do Maroka powitanie na lotnisku w Agadirze, zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

Dzień 2. Agadir - Essaouira - El Jadida - Casablanca
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Essaouiry - miasteczka portowego położonego nad przepięknym wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego. Essaouria ma niezwykle uroczy klimat dzięki pobielonym domkom z niebieskimi okiennicami i dachami, położonymi wzdłuż wąskich, krętych uliczek przez co często jest nazywana "Białą Perłą Atlantyku". Następnie przejazd do El Jadidy i zwiedzanie najstarszej części miasta - założonej w XVI w. przez Portugalczyków. Przyjazd wieczorem do Casablanki zakwaterowanie w hotelu, kolacja. (Trasa ok. 540 km)

Dzień 3. Casablanca - Rabat - Meknes
Po śniadaniu przejazd z hotelu przez dzielnice w Casablance do placu Mohameda V oraz przejazd nad bulwarem do meczetu Hassana II (dla chętnych zwiedzanie - wejść do środka płatne dodatkowo ok. 12 EUR/os.). Meczet został zbudowany na specjalnej platformie nad wodami Atlantyku, posiada 210 m minaret, co sprawia, że jest najwyższym minaretem na świecie. Jest również trzecim, co do wielkości meczetem (po Mekce i Medynie) i jako jedyny z w tym kraju - jest otwarty dla nie muzułmanów. Następnie przejazd do stolicy Maroka - Rabatu, gdzie zaplanowana jest wizyta przy bramie Pałacu Królewskiego, następnie spacer po dzielnicy artystów Kasby Al-Udaja, a także zwiedzanie mauzoleum Mohammeda V. Grób króla wykonany jest z kararyjskiego marmuru i stanowi niezwykły przykład kunsztu i wyjątkowości marokańskiego rzemiosła. Następnie przejazd do Meknes - dawnej stolicy Maroka. Meknes sięga swą historią VIII wieku, a jego zabytkowa medina została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W Meknes oglądamy dwie najpiękniejsze bramy wjazdowe do najstarszej części miasta- Bab el-Khemis i Bab el-Mansour, oraz spacerujemy po pobliskim placu, zakwaterowanie w hotelu i kolacja. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 4. Meknes - Volubilis - Fes
Po śniadaniu przejazd do Volubilis i zwiedzanie ruin tego największego i najlepiej zachowanego kompleksu pochodzącego z czasów rzymskich z III wieku n.e - obecnie umieszczonego na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po części w której znajduje się łuk triumfalny Karakali, dom Orfeusza, termy, bazylika, forum oraz domy patrycjuszy z doskonale zachowanymi mozaikami. Z Volubilis przejazd i zwiedzanie Fesu - czwartego pod względem wielkości miasta Maroka, a także ośrodka religijnego. Spacer po Nowym Fezie- pałac królewski Dar El-Makhzen (z zewnątrz) oraz po dzielnicy żydowskiej Mellah. Następnie wejście do najstarszej części Fez El Bali - mediny wpisanej na listę UNESCO - prawdziwego labiryntu ponad 9.500 uliczek, wizyta przy meczecie i uniwersytecie El Karawijjin, dalej przejście do mauzoleum założyciela miasta Mulaj Idrisa I (miejsca te dostępne jedynie z zewnątrz), wizyta na placu Nejjarine oraz zwiedzanie szkoły koranicznej tzw.Medersy, oraz wizyta w jednej z licznych garbarni skór. Kolacja i nocleg w hotelu w Fes. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 5. Fes - Beni Mellal - Marrakesz
Po śniadaniu całodniowy przejazd do - legendarnego miasta Marrakesz. Trasa niezwykle malownicza u podnóża gór Atlasu Średniego. Po drodze krótki postój w otoczonym przez lasy cedrowe górskim kurorcie Ifrane zwanym również "Szwajcarią marokańską''. Po przyjeździe do Marrakeszu kolacja i nocleg w hotelu. (trasa ok. 500 km)

Dzień 6. Marrakesz
Program zwiedzania magicznego Marrakeszu pełnego wrzawy i tajemniczości - zwanego również czerwonym miastem ze względu na kolory domów i mediny - rozpoczynamy od meczetu i minaretu Koutoubia zwanego duchowym strażnikiem, następnie zwiedzamy grobowce Saadytów - silnej dynastii panującej w XVI wieku, na tę zabytkową nekropolię składają się dwa mauzolea, dziedziniec i ogród. Dalej udajemy się z wizytą do Pałacu Bahia zwanego też Błyszczącym, a którego dosłowna nazwa oznacza "pałac faworyty" ponieważ mieścił się tu kiedyś harem Wezyra. Pałac jest zbudowany z kilku części do których prowadzi piękna, egzotyczna aleja wysadzona drzewami pomarańczowymi i palmami. Następnie spacerem po medinie udajemy się w stronę niezwykłego i magicznego placu Djemaa El Fna. Tu z łatwością można się przenieść w bajkowy świat z Baśni tysiąca i jednej nocy dzięki jego niezwykle orientalnemu charakterowi i atmosferze. Dookoła placu ulokowało się wiele kawiarni i restauracji oferujących typowe marokańskie przysmaki, a przy placu jest wielki suk, na którym można kupić dosłownie wszystko - od świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego, poprzez bajecznie kolorowe szale i skórzane torebki, a skończywszy na orientalnych pamiątkach i wspaniałych rękodziełach lokalnych artystów. Późnym popołudniem, kiedy skwar pustynnego słońca nie daje już się we znaki mieszkańcom, na Djemaa El Fna rozpoczyna się hipnotyzujący spektakl zaklinaczy węży, muzyków, trubadurów i akrobatów, a właściciele kramów z jedzeniem rozpoczynają swój dzień pracy. Plac pełen jest orientalnych dźwięków i zapachów, a życie tętni tu przez całą noc. Wśród feerii barw i zapachów Turyści mieszają się z tubylcami, którzy przychodzą tu nie tylko na zakupy, ale także aby spędzić czas na pogawędkach czy jedzeniu serwowanych tu lokalnych specjałów.
Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 7. Marrakesz - Agadir
Po śniadaniu wizyta i spacer po jednym z najpopularniejszych ogrodów oliwnych w Marrakeszu - ogrodzie Menara, z którego rozpościera się przepiękny widok na panoramę gór Atlasu Wysokiego. Następnie przejazd do najbardziej znanego kurortu Maroka - Agadiru, zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 8 Agadir
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj