UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Maroko – Ocean i Pustynie

 

Dzień 1. Agadir
Po przylocie do Maroka zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

Dzień 2. Agadir - Essaouira - Marrakesz
Po śniadaniu przejazd do Essaouiry - miasta zwanego Białą Perłą Atlantyku, założonego przez Portugalczyków w XVI w. Kojarzy się ona głównie z bielą fasad, niebieskimi łódkami i wszechobecnymi mewami. Wycieczka obejmuje zwiedzanie malowniczego portu i starej mediny, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Miasteczko to nazywane Marokańskim Woodstock, słynie z odbywających się tutaj koncertów muzyki marokańskiej połączonej z występami jazzowymi, rockowymi i muzyki reggae. Essaouira jest również rajem dla windsurferów. Przejazd w kierunku Marrakeszu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3. Marrakesz
Po śniadaniu zwiedzanie najpiękniejszego miasta Maroka - Marrakeszu. Miasto to przez wiele lat pełniło funkcje stołeczne, a dziś uważane jest za nieoficjalną stolicę południowego Maroka i jedną z największych atrakcji tej części kontynentu. Można tu zauroczyć się licznymi zabytkami m.in. wspaniałym Pałacem Bahia zwanym też Błyszczącym, a którego dosłowna nazwa oznacza "pałac faworyty" ponieważ mieszkały tu niegdyś faworyty wezyra. Pałac jest budynkiem z dużym dziedzińcem i piękną fontanną pośrodku. Prowadzi do niego piękna, egzotyczna aleja wysadzona drzewami pomarańczowymi i palmami. Ogromne wrażenie robi również plac Djemaa El Fna, który w roku 2001 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Dookoła placu ulokowało się wiele kawiarni i restauracji oferujących typowe marokańskie przysmaki, a sam plac to jeden wielki suk, na którym można kupić dosłownie wszystko - od świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego, poprzez bajecznie kolorowe szale i skórzane torebki, a skończywszy na orientalnych pamiątkach i wspaniałych rękodziełach lokalnych artystów. Późnym wieczorem na Djemaa El Fna rozpoczyna się hipnotyzujący spektakl zaklinaczy węży, muzyków, trubadurów i akrobatów, a właściciele budek z jedzeniem dopiero rozpoczynają swój dzień pracy. Plac pełen jest orientalnych dźwięków i zapachów, a życie tętni tu przez całą dobę. Wśród feerii barw i zapachów Turyści mieszają się z tubylcami, którzy przychodzą tu nie tylko na zakupy, ale także aby spędzić czas na pogawędkach czy jedzeniu serwowanych tu lokalnych specjałów, takich jak; owoce morza, ślimaki, placki chlebowe. Kolacja i nocleg w Marrakeszu.

Dzień 4. Marrakesz - Ouarzazate
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Ouarzazate, które nazywane jest Bramą Pustyni. Trasa ta wiedzie przez góry Atlasu Wysokiego oraz przełęcz Tizi N'Tichka, na wysokości 2260 m n.p.m. Jest to najwyżej leżąca droga w Maroko, gwarantująca niezapomniane widoki. Kontynuacja przejazdu piękną trasą zwaną Szlakiem 1000 Kazb, które zostały zbudowane z gliny, słomianej siateczki i wody. W tym dniu będzie również możliwość zwiedzanie kazby Ait Ben Haddou, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO nie bez powodu - mianowicie jest to najlepiej zachowany ksar na całym południu Maroka. Jego architektura sprawia, że bardziej przypomina małe ufortyfikowane miasteczko niż zamek dzięki czemu jest to miejsce bardzo malownicze. Właśnie z tego powodu wielkie studia filmowe kręciły tu takie światowe hity jak Gladiator czy Książę Persji. Kolacja i nocleg w hotelu w Ourzazate.

Dzień 5. Quarzazate - Talilouine - Taroudant - Agadir
Wczesne śniadanie i wyjazd w kierunku Taroudant. Przejazd przez Talilouine, małą wioskę słynącą z najcenniejszej przyprawy - szafranu, który uważany jest za afrodyzjak oraz lekarstwo. Dalsza trasa prowadzi do malowniczego Taroudant, zwanego Małym Marrakeszem, którego majestatyczne fortyfikacje przypominają mury Marrakeszu. Spacer po zabytkowej części miasta i targu. Przejazd do Agadiru, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6-7. Wypoczynek w Agadirze
Agadir - najpopularniejszy kurort Maroka. Te dni przeznaczone są na wypoczynek na pięknej plaży odznaczonej Błękitną Flagą lub samodzielne zwiedzanie miasta.

Dzień 8. Agadir
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj