UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Nowa Zelandia i Fidżi - Plenery Oceanii

 

Dzień 1
Wylot samolotu do Nowej Zelandii z międzylądowaniem w jednym z portów europejskich oraz Hongkongu.

Dzień 2
Przylot do Hongkongu, odprawa celno - paszportowa. Przejazd z lotniska do klasztoru Po Lin z górującym nad całą wyspą Lantau posągiem Buddy. Wjedziemy tam gondolową kolejką linową a po drodze obejrzymy panoramę Parku Narodowego Północny Lantau i Morze Południowochińskie. Zupełnie inny krajobraz zobaczymy na Wzgórzu Wiktorii. Spacer po zacienionych, leśnych ścieżkach i wśród pięknie utrzymanych ogrodów zakończymy panoramą miasta i okolicznych wysepek. Przejażdżka sampanem do jednej z ostatnich „pływających osad”.Transfer do hotelu *** w okolicach Hongkongu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i około południa wyjazd na zwiedzanie Hongkongu. Dzień na dawnym terytorium brytyjskim zaczniemy od placu Golden Bauhinia, gdzie odbyło się przekazanie władzy nad Hong Kongiem Chinom w 1997 r, następnie przejedziemy do Repulse Bay. Dziś zatoka, otoczona luksusową zabudową, przyciąga mieszkańców okolic i turystów swoimi plażami, restauracyjkami i sklepami. Tuż obok znajduje się Stanley Market - jeden z kilku ciekawych targów miasta. Następnie przejdziemy do Aberdeen oraz do Portu Wiktorii oddzielającego wyspę Hong Kong od półwyspu Kowloon, gdzie będzie czas zobaczyć największą arterię handlową Hongkongu - Nathan Road, pełną ludzi, neonów, sklepików, skromnych pensjonatów i luksusowych hoteli. Czas wolny w centrum. Transfer na lotnisko i dalszy przelot do Nowej Zelandii (możliwe międzylądowania).

Dzień 4
Przylot do Queenstown (Nowa Zelandia). Po odprawie paszportowej, transfer do hotelu w Te Anau, Po drodze zobaczymy piękne jezioro Wakatipu i odbijające się w nim Alpy Południowe. Zakwaterowanie i nocleg w Te Anau. (Trasa ok. 170km)

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku nowozelandzkich fiordów. Droga poprowadzi nas przez coraz piękniejsze i dziksze tereny Wyspy Południowej. Naszym celem będzie Milford Sound, najsłynniejszy nowozelandzki fiord do którego dotrzemy zatrzymując się w najpiękniejszych punktach widokowych, przemierzając niesamowite endemiczne lasy aż do Parku Narodowego Fiordland. Droga śmiałymi serpentynami przebiega przez wysokie góry. Tunelem przedostaniemy się na zachodnie wybrzeże, które jest niemal pozbawione znamion jakiejkolwiek ludzkiej działalności. Największą atrakcją tego dnia będzie rejs niewielkim statkiem po Milford Sound aż do Morza Tasmana. Statek podpływa pod wodospady, z jego pokładu można czasem dostrzec ciekawe gatunki ptaków oraz foki. Przejazd przez południową część wyspy do Queenstown;  nocleg w hotelu. (Trasa ok. 420km)

 

Dzień 6
Rano śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, czas wolny na spacer po położonym nad jeziorem Wakatipu centrum miasteczka Queenstown, które jest znane ze sportów ekstremalnych.  Możliwość rejsu szybką łodzią motorową na rzece Shotover (dodatkowo płatne ok. 130 NZD). Następnie wycieczka do Arrowtown, miasteczka  zbudowanego przez  poszukiwaczy złota, które do dziś wygląda jak z planu westernu. Przejedziemy też do mostu Kawarau, kolebki ekstremalnego sportu „bungy jumping”. Ci, którzy pragną mocnych przeżyć mogą osobiście spróbować bungy i skoczyć z tego znanego w świecie miejsca. Następnie przejazd na nocleg do Twizel – krajowej stolicy hodowli łososia. Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 210 km)

Dzień 7
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Aoraki, będącej „bramą” do najwyższej góry Nowej Zelandii – Góry Cooka (3724 m.n.p.m). Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Parku Narodowego Mt. Cook. Piesza wycieczka w parku narodowym (o ile pozwolą na to warunki pogodowe). Łatwa ścieżka wyprowadzi nas do punktu widokowego pod lodowcem, skąd przy ładnej pogodzie doskonale widać Mt. Cook, najwyższy szczyt Alp Nowozelandzkich i całego kraju. (w przypadku mgły lub deszczu program zamienny i wcześniejszy wyjazd do Christchurch). Następnie przejazd na zwiedzanie Christchurch, największego miasta pięknej i słabo zaludnionej Południowej Wyspy. Nocleg w hotelu w okolicy Christchurch. (Trasa ok. 350km)

Dzień 8
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd wzdłuż wybrzeża do Kaikorua (postój w malowniczo położonej miejscowości u podnóża schodzących do oceanu Alp Południowych) – postój na spacer po promenadzie i przekąskę z łowionej tu langusty(dodatkowo płatne). Następnie przejazd do Picton i trzygodzinna przeprawa promem Interislander przez cieśninę Cooka do stolicy Nowej Zelandii – Wellington. Zakwaterowanie w hotelu w Wellington . (Trasa ok. 340km)

Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Nowej Zelandii – punkt widokowy ponad miastem, budynki Parlamentu, Katedra Św. Pawła, spacer po miejskim deptaku. Następnie przejazd do Palmerston North, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 10
Po śniadaniu, wykwaterowanie i  przejazd do parku Narodowego Tongariro – w krajobrazach które zobaczymy nagrywano wiele scen do filmu „Władca Pierścieni”, który pozostaje najsłynniejszym ambasadorem kraju. Następnie przejazd nad wulkaniczne jezioro Taupo, możliwość skoku na bungy (47m), które jest narodowym sportem ekstremalnym mieszkańców kraju Kiwi. Dzień zakończymy w Rotorua – stolicy zjawisk geotermalnych kraju. Nocleg w hotelu w Rotorua.
(Trasa ok. 300km)

Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie Rotorua – rankiem strefa termalna Te Puia – w której znajduje się wiele jezior błotnych, diabelskich czeluści z wrzącą wodą i drażniącymi nos wyziewami. Przy odrobinie szczęścia zaobserwujemy erupcję gejzeru Pohutu. Na terenie strefy zobaczymy również żyjącego w niewoli ptaszka Kiwi. W programie także pokaz tańców maoryskich i tutejszego folkloru. Po południu przejazd do kolejnej strefy termalnej Waimangu – spacer po najmłodszym ekosystemie na ziemi, podziwianie „patelni” czyli największego naturalnego basenu z wrzątkiem na świecie. Na koniec rejs statkiem spacerowym po jeziorze. Powrót do hotelu w Rotorua na nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 12
Śniadanie, przed południem czas wolny na zakupy lub spacer po mieście; dla chętnych wyjazd fakultatywny na rafting po rzece Kaituna (dodatkowo płatne, ok.110NZD) – polecamy spływ po kaskadach rzeki i 7 metrowym wodospadzie. Po południu zwiedzanie miasta a w nim historyczna zabudowa uzdrowiska a także kościół anglikański z elementami architektury maoryskiej położony w centrum wioski Maorysów. Zobaczymy też dom zebrań starszyzny maoryskiej (z zewnątrz). Przejazd poza miasto aby podziwiać las paprociowy, a dalej także sekwoje. Wieczór wolny na zakupy pamiątek w licznych sklepach przy głównej ulicy miasta Fenton Street. Nocleg w Rotorua. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 13
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do jaskiń Waitomo, w których żyją tysiące świecących larw ćmy, zawieszonych na sklepieniu jaskiń. Wyglądają one jak rozgwieżdżone niebo. Przy odpowiednim stanie wód, przepłyniemy łodzią przez podziemną rzekę. Po południu przyjazd do największego miasta Nowej Zelandii – Auckland i zakwaterowanie, a następnie na powitanie z miastem,  zwiedzanie wieży widokowej Sky Tower skąd z tarasu na 186 metrach rozpościera się piękna panorama sięgająca nawet 80km (dodatkowo płatne ok. 30 NZD). Z tarasu zobaczymy na jak wąskim przesmyku położone jest miasto. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 14
Wyjazd w okolice Auckland. Udamy się na najbardziej znaną plażę kraju – Piha, rozsławioną w filmie Jane Campion – Fortepian. Na plaży wdrapiemy się na górującą nad nią lwią skałę a potem dla odważnych chwila na relaks w dość chłodnych wodach oceanu. Następnie przejazd na spacer po okolicznym lesie do pięknego wodospadu Kitekite Falls. Po drodze zobaczymy charakterystyczne rośliny kraju – srebrne paprocie. Następnie przejazd do kolonii głuptaków w Muriwari i zapoznanie się z tymi pięknymi i ciekawymi ptakami, corocznie pokonującymi cieśninę Tasmana do Australii. Dzień zakończymy w historycznej dzielnicy Auckland – Devonport, skąd wrócimy do centrum miasta rejsem po zatoce. Powrót z portu do hotelu spacerem główną ulicą miasta – Queen Street.
Nocleg w hotelu w Auckland. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd do Auckland Domain i zwiedzanie muzeum miejskiego w którym znajdują się bogate zbiory prezentujące związki kultury maoryskiej z pozostałymi kulturami kręgu Melanezji, sięgającymi aż po Hawaje. W muzeum prezentowane są również flora i fauna Nowej Zelandii a także dokonania militarne żołnierzy znaku Kiwi. Po drodze na lotnisko podziwiać będziemy panoramę miasta z punktu widokowego na wygasłym wulkanie – góra Eden. Po zwiedzaniu przejazd na lotnisko i wylot na wyspy Fidżi, egzotyczny archipelag na Pacyfiku, wymarzony cel wyjazdu wielu turystów. Przeniesiemy się w świat kultury melanezyjskiej. W miastach archipelagu mieszkają też liczni Hindusi. Rozpoczniemy podróż na południowe wybrzeże wyspy Viti Levu, nazywane Wybrzeżem Koralowym. Czas wolny i nocleg na Viti Levu. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 16
Po śniadaniu, dla chętnych (za dodatkową opłatą ok.130 USD) półdniowa wycieczka na zwiedzanie wyspy Viti Levu i zapoznanie się z jej  melanezyjską kulturą. Odwiedziny lokalnej wioski, gdzie wódz powita grupę ceremonią picia tutejszego lekko narkotycznego napoju – yaqony. Dalej rejs rzeką Navua do ukrytych w gąszczu wodospadów, pod którymi zażyjemy orzeźwiającej kąpieli. Nocleg w hotelu  (Trasa ok. 100 km)

Dzień 17
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, spacery i relaks. Można  zapomnieć się i poczuć  jak Tom Hanks  w filmie „Cast away”, który był realizowany właśnie na Fidżi. Nocleg w hotelu na Fidżi.

Dzień 18
Rano śniadanie i wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 10.00). Czas wolny i transfer na lotnisko. Wylot z Fidżi do Polski (możliwe międzylądowania).

Dzień 19
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie. Możliwy przylot dnia następnego w zależności od rozkładu lotów.

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj