UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Portugalia - Szlakiem Wielkich Odkrywców

 

Dzień 1
Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve i czas wolny. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii. W programie wieża Belem, klasztor Hieronimitów (UNESCO) - zbudowany dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii, Pomnik Odkrywców symbolizujący dawna potęgę kolonialnej Portugalii. Następnie przejazd do centrum i spacer uliczkami najbardziej znanych dzielnic Lizbony Baixy i Alfamy: Praca Rossio, Rua Augusta, katedra la Se. Będzie można podziwiać misterną konstrukcję windy św. Justyny i lizbońskie kamienice z fasadami krytymi azulejos – słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi. Kolejnym punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Na zakończenie zwiedzania przejedziemy na nietypowy punkt widokowy. W cokole potężnego pomnika Chrystusa Króla mieści się platforma widokowa, skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony. Kolacja i nocleg w okolicach Lizbony. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Sintry i zwiedzanie Palacio Pena - symbolu Sintry, następnie zobaczymy Cabo da Roca - najdalej wysunięty za zachód punkt Europy. Przejazd do Alcobaca gdzie znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej, z największym kościołem w Portugalii. Po wizycie w opactwie przejazd do Tomar. Miasto słynie z zespołu klasztornego Convento de Cristo - portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego będącego wzorcowym przykładem sztuki manuelińskiej. Klasztor w roku 1983 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Samo miasto zbudowane jest na planie szachownicy po dwóch stronach rzeki Nabao. Następnie podróż w kierunku Coimbry. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Coimbry. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Coimbry - ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: zobaczymy starówkę, wieżę zegarową Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina (olśniewająca budowla barokowa), arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie. Przejazd do Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win oraz miejsce urodzenia jednego z największych portugalskich odkrywców – Henryka Żeglarza. W programie: Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, w którym urodził się książę Henryk Żeglarz, Cais da Ribeira – najbardziej gwarne miejsce w Porto, wpisane na listę UNESCO. Wizyta w winiarni, w której zapoznamy się z procesem produkcji słynnego Porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków. Kolacja i nocleg w okolicach Porto. (Trasa ok.150 km)
Dla chętnych wycieczka Zachód Słońca na Duoro, gdzie z łodzi podziwiać możemy wspaniałą panoramę miasta o zachodzie słońca (ok. 10 EUR/os.)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cais de Regua gdzie rozpoczniemy rejs po DOURO – w kierunku najwspanialszych winnic regionu.W czasie rejsu podziwiać będziemy dziewicze tereny z najlepszymi bodegami w kraju , skąd pochodzą najlepsze grona wykorzystywane w produkcji narodowego trunku jakim jest Porto. Poznamy historię, regiony, legendy dotyczące najlepszych roczników a także podegustujemy najbardziej znane rodzaje Porto. W czasie rejsu (ok. 3 godziny) na statku podawane są lokalne przekąski. Po dopłynięciu do portu udamy się w drogę do Salamanki. Kolacja i nocleg w okolicach Salamanki. (Trasa ok.350 km)

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Salamanki – stolicy wiedzy, miasta z piaskowca w kolorze miodu – zobaczymy Uniwersytet, Plaza de Anaya, Nową i Starą Katedrę, Patio de las Escuelas, Casa de las Conchas z fasadą wykonaną z ponad 400 muszli, Plaza Mayor – przez wielu uważany za najwspanialszy rynek główny w Hiszpanii, fasady Convento de las Duenas. Następnie przejazd do Caceres – najwspanialszego miasta średniowiecznych rycerzy, zobaczymy między innymi Barrio Monumental ,zespół ok.40 zabytków wpisany na światową listę UNESCO. Kolacja i nocleg w okolicach Caceres. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Sewilli i zwiedzanie stolicy Andaluzji: spacer po dzielnicy Santa Cruz (dawna dzielnica żydowska) - dotrzemy do największej w Europie katedry gotyckiej, której integralną częścią jest jeden z symboli miasta - wieża Giralda, powstała na bazie mauretańskiego minaretu. Następnie przejazd do Palos de la Frontera, gdzie znajdują się kopie karaweli, którymi Krzysztof Kolumb udał się w swoją pierwszą wyprawę do Nowego Świata, zobaczymy również klasztor La Rabida – miejsca ważne nie tylko dla odkrywców ale i konkwistadorów hiszpańskich. Przejazd na portugalskie wybrzeże Algarve. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 8
wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Faro. Wylot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj