UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Rejs po Karaibach - Antyle Błękitne Marzenia

 

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Madrytu. Przylot do Madrytu, transfer do hotelu **/*** w Madrycie lub okolicach (transfery mogą odbywać się  turami w zależności od wielkości grupy).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko Barajas (transfery mogą odbywać się turami w zależności od wielkości grupy).Wylot z Madrytu na Dominikanę samolotem czarterowym -  hiszpańskich  linii lotniczych. Przylot na lotnisko w Santo Domingo na Dominikanie. Po przylocie odprawa paszportowo-celna . Zakwaterowanie w kabinie na statku  i czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.

Dzień 3
Około godziny 07.00 statek przypływa do portu w La Romana na Dominikanie, która jest drugim największym państwem Karaibów, niegdyś rządzonym przez Hiszpanię. W dawnych czasach mieszkańcy wyspy utrzymywali się  z uprawy trzciny cukrowej i kawy, obecnie głównym zajęciem tubylców jest turystyka. Nie powinno to nikogo  dziwić, gdyż Dominikana kusi lazurową wodą i rajskimi plażami. Można  tu  przeżyć niezapomnianą karaibską przygodę podczas pobytu na najpiękniejszej wyspie należącej do Dominikany – Isla Saona lub odwiedzić Altos de Chavon - osiedle kolonialne zbudowane z koralowca wzorowane  na  włoskiej architekturze  z XVI wieku. Niewiarygodnie realna zabudowa z kościółkiem św. Stanisława Kostki, greckim amfiteatrem i wąskimi uliczkami w stylu weneckim pozwoli na krótko przenieść się  we włoski klimat. Krajobrazu dopełni   Casa de Campo, czyli „państwo w państwie” z prywatnymi i najbogatszymi willami na wyspie. Te i inne wycieczki dostępne na statku – dodatkowo płatne. Po południu ok.godz. 14.00 statek wypływa z portu w kierunku St. Marteen  (dzienny i nocny rejs).

Dzień 4
Około południa (12.30)  statek przypływa do portu Philipsburg, głównego miasta wyspy  St.Martin Ta maleńka karaibska wyspa (96 km2 ) jest podzielona na dwie części holenderską i francuską, każda z nich o odmiennym charakterze. Philipsburg po stronie holenderskiej jest położony na wąskim piaszczystym przesmyku, otoczony z każdej strony wodami zatok: Grand Bay i Great Salt Pond. To zakupowy raj, pełen sklepów i butików usytuowanych wzdłuż brukowanych uliczek i wąskich alejek. Plaże Great Bay Beach i Little Bat Beach zachwycają amatorów nurkowania. Polecamy wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne), m.in.: wizytę na farmie motyli, wycieczkę kajakiem na lagunę gdzie zobaczyć można wiele gatunków egzotycznych ptaków m. in. pelikany, czaple i siewki. Amatorów pływania z maską zachęcamy do wizyty w Grocie Wraków. Ok. 19:30 statek wypływa z Philipsburga; nocny rejs do Gwadelupy.

Dzień 5
Około godziny 08.00 statek zacumuje w porcie Pointe a Pitre w Gwadelupie, zamorskim terytorium Francji. Jest jedną z 8 wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego w archipelagu Małych Antyli. Gwedelupa składa się z 2 wysp o kształcie skrzydeł wielkiego motyla połączonych mostem nad „Słoną Rzeką”. Zachodnia to Basse Terre z wulkanicznymi wzniesieniami pokrytymi lasami równikowymi oraz z aktywnym wulkanem Soufriere. Wschodnia wyspa to Grande Terre będąca przeciwieństwem Basse – wapienny płaskowyż z szerokimi plażami i rafami koralowymi. Tu właśnie ulokowany jest port Pointe a Pitre z tętniącymi życiem targowiskami, starym miastem La Darse, skwerem Place de la Victorie otoczonym kolonialnymi domami oraz Katedrą Św. Piotra i Pawła zwaną „żelazną” o wyszukanej konstrukcji. Można tu także przyjrzeć się egzotycznym gatunkom ryb, zaroślom mangrowym a nawet rekinom pływającym nad przezroczystym tunelem w największym na Karibach Aquarium de la Guadeloupe (dodatkowo płatna oferta wycieczek fakultatywnych). Jednak Gwadelupa przyciąga najbardziej białymi piaszczystymi plażami na których relaks jest czystą przyjemnością. Wieczorem ok. godz.18.00 statek wypływa w kierunku Martyniki (nocny rejs).

Dzień 6
Około godziny 8.00 statek przypływa do portu Fort de France, stolicy Martyniki – nazywanej przez lokalną ludność „Wyspą Kwiatów” – ma 80 km długości i ok. 35 km szerokości. Uznawana jest za jedną z najpiękniejszych wysp w rejonie Karaibów, głównie ze względu na egzotyczne ogrody, wilgotne lasy tropikalne, górujący nad wyspą wulkan Mount Pelee, plantacje  trzciny i bananów oraz białe i czarne  plaże. Nie brak  tu malowniczych zakątków, portów rybackich, luksusowych hoteli, klimatycznych restauracyjek. Wyspa stanowi również dziedzictwo rdzennej ludności Karibów, afrykańskich niewolników i francuskich kolonizatorów, czego efektem jest bogata kultura kreolska, różnorodna kuchnia, destylarnie rumu… oraz nadzwyczajna uroda jej mieszkanek.
Późnym popołudniem ok. godz. 17.00 statek wypływa z portu w kierunku Isla Margarita w Wenezueli (nocny rejs).

Dzień 7
Około południa (12.00)  statek przypływa do wybrzeży Isla de Margarita, największej wenezuelskiej wyspy nazywanej perłą Karaibów ze względu na obfitość pereł z których słynęła wyspa i wzięła swą nazwę ale także na różnorodność fauny i flory: począwszy od zielonych kotlin przez obszary półpustynne, kończąc na białych plażach z których najsłynniejsza to Playa El Aqua 4 km długości i 30 m szerokości!. Nic też dziwnego, że na wyspie znajduje się aż 5 parków narodowych ze słynną Laguna La Restinga otoczoną lasami mangrowymi. Wieczorem ok. 19.00 statek wypływa z portu w kierunku  Dominikany (nocny rejs).

Dzień 8
Cały dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z  licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownie, jacuzzi, kasyno, sklepy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Dominikany.

Dzień 9
Po śniadaniu około godziny 07.00 statek wpływa do portu Santo Domingo na Dominikanie.
Wykwaterowanie z kabin i czas wolny. Późnym popołudniem wylot samolotu do Madrytu.

Dzień 10
Rano przylot do Madrytu i czas wolny na lotnisku. Późnym popołudniem wylot do Warszawy.
Wieczorem przylot na lotnisko Warszawa-Okęcie.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj