UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Rosja - Rosyjskie Perły: Moskwa i Petersburg

 

1 dzień
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd w stronę Łotwy na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja. Nocleg

2 dzień
Śniadanie. Przejazd na granicę łotewsko-rosyjską. Po przejściu granicy dalsza podroż do Moskwy. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Objazdowe zwiedzanie Moskwy - Worobiowe Wzgórza, Nowy Arbat, Sobór Chrystusa Zbawiciela, Teatr Wielki, Łubianka, Kitaj Gorod (wszystkie obiekty oglądane z zewnątrz). Zwiedzanie Kremla z polskojęzycznym przewodnikiem: wejście do Soborów Archangielskiego, Zaśnięcia Matki Bożej i Soboru Zwiastowania. Ponadto zobaczymy z zewnątrz: Car-dzwon, Car-armatę. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Kontynuowanie zwiedzania Moskwy. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej, najsłynniejszej w Moskwie, a może nawet w całej Rosji, galerii malarstwa rosyjskiego. Warto tam zobaczyć ikony Rublowa, który jest uznawany za najwybitniejszego malarza ikon. Wyjazd do Nowogrodu Wielkiego. Po drodze przejazd do memoriału Miednoje - miejsca mordu oficerów Wojska Polskiego z obozu w Ostaszkowie. Przyjazd do Nowogrodu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Spacer po Nowogrodzie Wielkim - mieście, które nadało początek historii Rusi, kiedy to kniaź Ruryk założył tu stolice swojego księstwa. Zobaczymy m.in. Kreml z Soborem św. Zofii. Przejazd w stronę Petersburga. Przyjazd do Carskiego Sioła - XVIII wiecznego kompleksu pałacowo-parkowego, którego największą chlubą jest odrestaurowana Komnata Bursztynowa. Wejście do Pałacu i zwiedzanie komnaty. Przyjazd do Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Objazdowe zwiedzanie Petersburga: Wyspa Wasilewska, Pole Marsowe, Krążownik Aurora, Monastyr Smoleński, Newski Prospekt. Obiekty zwiedzane wewnątrz: Sobór św. św. Piotra i Pawła - nekropolia carów. Wejście do Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Obiadokolacja*. Nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Peterhofu - niegdyś letniej rezydencji carskiej. Peterhof ze słynną Wielką Kaskadą złożoną z 39 połyskujących złotem posągów w dynamicznych pozach, woda tryskająca 64 strumieniami i spływająca kaskadami po marmurowych schodach. Park francuski i Wielki Pałac z zewnątrz. Po południu wyjazd w stronę granicy rosyjsko-łotewskiej. Zakwaterowanie w hotelu na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień
Po śniadaniu wyjazd w stronę Wilna - stolicy polskiego romantyzmu. Spacer po mieście z miekskim przewodnikiem, gdzie zobaczymy: Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościoła św. Teresy, jedyny w Europie trójkątny rynek, kościół i klasztor św. Ducha, gotycki kościółek św. Anny, barokowy kościół św. św. Piotra i Pawła na Antokolu, Cmentarz na Rossie. Wyjazd w stronę Polski. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych. Powrót do pozostałych miejsc zbiórki w godzinach nocnych.

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj