UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Sardynia i Korsyka

 

Dzień 1
Przylot do Olbii, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Tempio Pausania, nocleg. (Trasa ok. 55 km)

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do portu w Palau, przeprawa promowa na wyspę Maddalena, która należy do archipelagu wysp o tej samej nazwie. Następnie udamy się na wyspę Caprera, gdzie zwiedzimy dom - muzeum bohatera narodowego Włoch – Giuseppe Garibaldiego. Przejazd wzdłuż wybrzeża trasą panoramiczną. Czas wolny w centrum historycznym miasta Maddalena. Powrót do Palau. Popołudnie spędzimy na słynnym Szmaragdowym Wybrzeżu - miejscu wypoczynku bogaczy. Plażowanie na jednej z urokliwych plaż. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 175 km)

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przeprawa promowa z Santa Teresa di Gallura na Korsykę. Zwiedzanie wyspy rozpoczniemy od samej stolicy, czyli Ajaccio. Wizyta w domu rodzinnym Napoleona Bonaparte. W programie również spacer po mieście, w trakcie którego zapoznamy się z jego historią, zobaczymy m.in.: Place du Marechal Foch, gdzie znajduje się pomnik Napoleona, katedra, w której został ochrzczony i chciał być pochowany cesarz Francuzów. Przejazd do hotelu w ok. Ajaccio, nocleg. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Bonifacio. Po drodze zwiedzanie Sartene, określanego jako „najbardziej korsykańskie z korsykańskich miast”, słynącego z procesji Catenacciu oraz vendetty. Przejazd do Bonifacio niezwykle malowniczą, górską trasą. Następnie zwiedzanie Bonifacio, miasta cudownie usytuowanego na wysokich wapiennych klifach. W programie spacer krętymi, wąskimi uliczkami. Czas wolny, w trakcie którego możliwość skorzystania z rejsu wokół zatoki Bonifacio (płatne dodatkowo). Po południu przeprawa promowa na Sardynię. Przejazd na nocleg w ok. Alghero. (Trasa ok. 345 km)

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Alghero, miasta zwanego małą Barceloną, słynącego z wyrobów z korala, langusty po katalońsku oraz zachwycających widoków. W programie zwiedzanie centrum historycznego, które może się poszczycić przepięknym przykładem gotyku katalońskiego oraz bogatą historią. Czas wolny na starym mieście w okolicach malowniczego portu. Następnie przepływamy łodzią do Groty Neptuna, uznawanej za jedną z najpiękniejszych grot w Basenie Morza Śródziemnego. Powrót do Alghero. Przejazd przepiękną widokową trasą do Bosy, jedynego miasta na wyspie położonego nad spławną rzeką Temo. Spacer dzielnicą Sa Piana z wysokimi, kolorowymi domami i wąskimi uliczkami, które oplatają podnóże wzgórza, na szczycie którego znajduje się Castello Malaspina. Przejdziemy również przez dawne wolne miasto Sa Piatta z eleganckimi domami stojącymi na brzegu. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Oristano, nocleg. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Cagliari, tętniącej życiem stolicy Sardynii. W programie spacer po dzielnicy Castello, obejrzymy m.in. mury obronne z wieżą Słonia i Katedrę w stylu toskańskim. Zapoznamy się z przebogatą historią miasta, mającą swoje odzwierciedlenie w architekturze. Czas wolny w jednej z dzielnic Cagliari. Przejazd do Barumini, jednego z najlepiej zachowanych kompleksów z epoki cywilizacji nuragów Su Nuraxi, wpisanego na listę UNESCO. Powrót do hotelu na nocleg w ok. Oristano. (Trasa ok. 280km)

Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Tharros, miasteczka założonego niegdyś przez Kartagińczyków, gdzie można zobaczyć najlepiej zachowane na Sardynii fragmenty murów rzymskich. Ponadto niesamowite wrażenie wywołuje usytuowanie miasta, na wąskim cyplu przy zatoce Oristano. A stąd już niedaleko na półwysep Sinis, słynący z plaż o błyszczących ziarnach kwarcu, obecnie Park Narodowy. Następnie udamy się do górskiego, tajemniczego i dzikiego regionu Barbagia, znajdującego się w sercu Sardynii. Przejazd do Orgosolo, pięknie położonego miasta w górach Gennargentu, określanego niegdyś jako „stolica bandytów”, a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów, słynącego z „murales”, które pojawiły się na ścianach tamtejszych domów w latach siedemdziesiątych XX w. Po południu zapraszamy na typowy obiad u pasterzy, który odbędzie się w plenerze. Będzie to doskonała okazja do skosztowania specjałów kuchni sardyńskiej. Późnym popołudniem przejazd na nocleg do hotelu w ok. Tempio Pasania. (Trasa ok. 375 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu.  Transfer na lotnisko i powrót do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj