UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem dla aktywnych

 

Dzień 1
Przelot samolotem do Colombo.

Dzień 2
Przylot do Colombo. Odprawa wizowo-paszportowa i transfer do hotelu w ok. Colombo. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Po południu krótkie zwiedzanie Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in. świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”. Powrót do hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 3
Po śniadaniu odwiedzimy sierociniec dla słoni w Pinnawali, gdzie znalazły nowy dom zwierzęta porzucone przez swoje stada lub zranione. Będziemy także świadkami codziennej kąpieli słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Po południu możliwość skorzystania z wycieczki lokalnej - safari w Parku Narodowym Minneriya, w którym żyje ponad 200 dzikich słoni, bawoły, dziki, niedźwiedzie, lamparty, krokodyle oraz ponad 160 gatunków ptaków (płatne dodatkowo ok. 70 USD). Obiadokolacja w hotelu w ok. Dambulla/ Pollonnaruwa/ Sigiriya/ Giritale. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w kierunku miasta Sigiriya. Skalna Forteca Sigiriya jest siedzibą królewską z V w. n.e. zbudowaną na szczycie 200 metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, do którego dostępu bronią wąskie schody, wiodące pomiędzy rzeźbionymi lwimi łapami, a także ogrody pałacowe i słynne freski znajdujące się na ścianach skalnej jaskini, przedstawiające niebiańskie dziewice. Następnie udamy się w okolice niewielkiej miejscowości Mahiyanganaya, gdzie zamieszkuje autochtoniczny lud Wedda - jeden z najbardziej pierwotnych szczepów żyjących dziś na ziemi, nazywany cejlońskimi Aborygenami. Do lat 90-tych XX w. niewielu wiedziało o ich istnieniu. Odwiedzimy wioskę Weddów, gdzie zostaniemy zaproszeni na pokaz tańców i elementów, tej zanikającej już kultury i tradycji. Mahiyanganaya, to także jedno z trzech miejsc na Sri Lance, które 26 stuleci temu odwiedził Budda. Rdzenna ludność ujrzała, jak Mistrz lewituje, po czym zgodnie nawróciła się na buddyzm. Przejazd do Kandy, zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Kandy, miasta w którym najbardziej można odczuć wpływy buddyjskie na wyspie. Kandy położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora Kandy, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance - Świątynia Zęba, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Zęba Buddy. Odwiedzimy także Muzeum Kamieni Szlachetnych (z pokazami obróbki klejnotów), Królewskie Ogrody Botaniczne, gdzie na 60 ha można podziwiać przedstawicieli flory cejlońskiej oraz z kontynentu azjatyckiego i z innych lądów. Dech zapiera okazała, często fotografowana Królewska Aleja Palmowa, ogród japoński oraz Dom Orchidei. Następnie odwiedzimy sklep z jedwabiami, gdzie oprócz pokazu procesu jego produkcji, będzie możliwość zakupu wyrobów z jedwabiu. Popołudniowy pokaz tańców połączony z tzw. próbą ognia, czyli chodzeniem po rozżarzonych węglach. Obiadokolacja w hotelu w Kandy. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Gampoli - dawnej stolicy Sri Lanki z XIV w. ,obecnie prowincjonalnego miasteczka, położonego 20 km na południe od Kandy. W tych okolicach na wzgórzu Ambuluwawa znajdują się świątynie głównych religii Sri Lanki, a wśród nich budowla, wzorowana na buddyjskich stupach o imponującej architekturze, owinięta jak wstęgą schodami, wiodącymi do samego jej szczytu. Będzie okazja wspiąć się na nią i z wysokości podziwiać krajobrazy. Następnie udamy się do miejscowości Kithugalla, z której rozpoczniemy pasjonujący rafting rzeką Kelani. Podczas tej niezapomnianej wyprawy będzie okazja do podziwiania tropikalnej flory, ciągnącej się wzdłuż wybrzeża - ta niezwykła sceneria posłużyła jako tło do filmu „Most na rzece Kwai”. Przejazd w kierunku Nuwara Eliya, poprzez malownicze wzgórza porośnięte krzewami herbacianymi (droga z Kandy pokonuje 1400 m przewyższenia i wiedzie licznymi serpentynami). Po drodze odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty, gdzie weźmiemy udział w pokazie produkcji słynnej na całym świecie herbaty cejlońskiej, będzie także okazja do degustacji i zrobienia zakupów. Obiadokolacja w hotelu w ok. Nuwara Eliya/ Bandarawela/ Haputale. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 7
Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Yala. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym, z którego podziwiać będziemy Ella Gap - górską rozpadlinę oraz przepiękną panoramę na okoliczne wzgórza, kolejnym przystankiem będzie wodospad Ravana. Po dotarciu do Yala weźmiemy udział w popołudniowym jeep safari, podczas którego poznamy jego zróżnicowane krajobrazy - sawanny, formacje skalne, laguny. Przy odrobinie szczęścia być może uda się nam zobaczyć jedne z największych zwierząt występujące na wyspie, czyli słonia, lamparta, niedźwiedzia, bawoła lub krokodyla. Okres między listopadem a kwietniem jest najlepszy do obserwowania ptaków - pelikanów, ibisów i kormoranów. Obiadokolacja w hotelu w ok. Tissamaharama lub Hambantota. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 8
Po śniadaniu, udamy się w kierunku zachodniego wybrzeża wyspy do wybranych przez Państwa hoteli na część pobytową. Po drodze odwiedzimy Fort Holenderski w Galle, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno fort, jak i stara część Galle, zachowały wyjątkowy, kolonialny urok, który kontrastuje z współczesną gwarną częścią miasta, typową dla miast południowej Azji. (Trasa ok. 160 km). Z Galle udamy się na północ, gdzie kilka dni, aż do powrotu do Polski, spędzą Państwo na odpoczynku, plażowaniu i kąpielach.

Dzień 9
Wczesne wykwaterowanie z hotelu (śniadanie w postaci pakietów podróżnych), transfer na lotnisko w Colombo. Przelot samolotem  do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj