UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Tajlandia i Laos - z nurtem Mekongu

 

Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów, stanowisko Rainbow Tours numer 270. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na http://www.rainbowtours.pl/rozklady. Wylot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) do Bangkoku.

Dzień 2
Przelot samolotem czarterowym do Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja powitalna w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się Wat Pra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Przerwa na lunch (dodatkowo płatny około 12 USD). Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Następnie transfer na lotnisko i wieczorny przelot do Chiang Mai. Kolacja i nocleg w hotelu w Chiang Mai. (Trasa ok. 650 km)

Dzień 4
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek oraz możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (o ile zbierze się wystarczająca ilość chętnych) min.: tradycyjny obiad tajski z pokazem tańców regionalnych (ok. 20 USD), przejażdżka na słoniach oraz spływ tratwą (ok. 45 USD), półdniowa wycieczka rowerowa po okolicy (ok. 40 USD), dwugodzinny masaż tajski (ok. 20 USD), lekcja gotowania – kuchnia tajska (ok. 30 USD). Uwaga: pilot towarzyszy najliczniejszej grupie. Nocleg w hotelu.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd w kierunku tzw. Złotego Trójkąta – jest to miejsce, w którym graniczą ze sobą trzy kraje: Tajlandia, Birma i Laos. Po drodze zatrzymamy się przy Wat Rong Khun zwanej Białą Świątynią ze względu na kolor materiałów, z jakich została zbudowana. Jest to niezwykle współczesna, wręcz futurystyczna świątynia buddyjska, której biały kolor symbolizuje czystość i mądrość nauk Buddy. Po przyjeździe do Złotego Trójkąta odwiedzimy Muzeum Opium, z którego słynie ten rejon. Przerwa na lunch. Następnie transfer i krótkie zwiedzanie założonego w 1328 roku Chiang Saen – urokliwego miasteczka położonego na brzegu Mekongu, które stanowiło przedmiot rywalizacji władców Birmy, Laosu i Tajlandii. Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Chieng Khong, graniczącego z Laosem. Formalności wizowo – paszportowe, a następnie transfer do portu, gdzie wsiądziemy na tradycyjną drewnianą łódź, którą będziemy przemierzać Mekong, aż do miejscowości Pak Beng. Mekong, to najdłuższa rzeka na Półwyspie Indochińskim, która przepływa przez Chiny, Laos, Kambodżę oraz Wietnam i częściowi wyznacza granicę Laosu z Tajlandią i Birmą. W trakcie rejsu serwowany będzie lunch. Zatrzymamy się również w tradycyjnych laotańskich wioskach, gdzie zobaczymy jak żyją ich mieszkańcy. Nocleg w hotelu w Pak Beng. (Trasa ok. 10 km, łodzią ok. 100 km)

Dzień 7
Śniadanie, a następnie wizyta na lokalnym targu. Po krótkich zakupach powrót na łódź i dalszy spływ, aż do miejscowości Luang Prabang, będącej niegdyś stolicą Królestwa Laosu, wpisanej na listę UNESCO. Po przybyciu do Luang Prabang udamy się na trekking do górskiej osady Hmong - tradycyjnej wioski założonej w XVIII wieku przez imigrantów z Chin, w której do chwili obecnej zachowało się wiele tradycji kultywowanych przez jej pierwszych mieszkańców. Następnie odwiedzimy jaskinię Pak Ou, w której znajdują się setki posążków Buddy oraz Ban SangHai – wioskę, w której od stuleci produkuje się Lao-Lao, laotańską wódkę ryżową. W trakcie rejsu lunch, nocleg w hotelu w Luang Prabang. (Trasa łodzią ok. 100 km)

Dzień 8
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Luang Prabang. Znajduje się tu wiele ciekawych świątyń, wspaniałych obiektów laotańskiej architektury sakralnej, uznawanych za jedne z najpiękniejszych obiektów buddyjskich w Azji Południowo - Wschodniej. Zobaczymy min.: Muzeum Narodowe (były Pałac Królewski), bogato zdobioną świątynię Wat Mai, wzgórze Phousi, z którego rozciąga się panoramiczny widok na: pobliską okolicę, świątynię Vixun, Sene oraz Xiengthong, która jest jedną z najważniejszych buddyjskich świątyń na terenie Laosu. Następnie odwiedzimy Phanon–słynną „wioskę tkaczy”. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd nad wodospady Kuang Si na południe od Luang Prabang. Jest to świetne miejsce na spacery, w większości "basenów" można się kąpać (należy więc zabrać stroje kąpielowe do bagażu podręcznego). Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu po południu. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub zakupy.

Dzień 10
Po śniadaniu transfer do Phonsavan oraz wycieczka na tzw.: Równinę Słoi. Dziesiątki prehistorycznych kamiennych słoi o różnej wysokości i średnicy tworzy wręcz kosmiczny krajobraz. Nikt nie zna prawdziwej historii słoi. Archeologiczne znaleziska sugerują, że słoje wykorzystywane były jako urny grzebalne przez ludzi z epoki żelaza ponad 2000 lat temu. Równina Słoi ma zostać wpisana na listę UNESCO w 2015 roku. Lunch w lokalnej restauracji, a następnie możliwość zakupów tradycyjnych pamiątek na miejscowym targu. Nocleg w hotelu w Phonsavan. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 11
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do stolicy Laosu - Vientiane. Zwiedzanie miasta: zobaczymy przede wszystkim świątynie, z których słynie stolica Laosu – HawPhraKaew, w której obecnie znajduje się muzeum, SiSaket – będącą najstarszą świątynią stolicy, SiMuang – zbudowaną w 1563 roku, pomnik wojenny Patuxai symbolizujący walkę Laotańczyków przeciwko francuskiemu panowaniu i często nazywanym Laotańskim Łukiem Triumfalnym. Następnie przejedziemy na Główny Targ w Vientiane, gdzie będzie możliwość zakupu lokalnych pamiątek. Zwiedzanie zakończymy w złotej świątyni PhaThat Luang, która jest uznana za symbol narodowy Laosu. Obiad w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu w Vientiane.

Dzień 12
Po śniadaniu transfer na granicę i przejazd przez Most Przyjaźni Tajsko – Laotańskiej, formalności wizowo – paszportowe na granicy z Tajlandią. Następnie przejazd do Buddha Parku w Ngong Khai, w którym znajduje się zbiór ponad 200 różnych posągów symbolizujących wierzenia buddyjsko – hinduistyczne. Znajdziemy tu zarówno tradycyjne pomniki, jak również tajemnicze posągi bożków, zwierząt i demonów. Cały Park podzielony jest na trzy strefy oznaczające Piekło, Ziemię oraz Niebo. Po zakończeniu zwiedzania transfer na stację Nong Khai, gdzie wsiądziemy do nocnego pociągu do Bangkoku (pociąg klimatyzowany). Lunch box na drogę. Nocleg w pociągu. (Trasa ok. 120 km, pociągiem ok. 750 km)

Dzień 13
Po przyjeździe transfer do hotelu na śniadanie, a następnie przejazd do Pattayi/Jomtien. Zakwaterowanie w wybranym hotelu, czas na wypoczynek. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 14-15
Czas wolny na kąpiele słoneczne i morskie.

Dzień 16
Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot samolotem do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj