UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Tunezja w pigułce

 

1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo – celna. Przylot do Enfidy, transfer do hotelu w Sousse. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tunisu. Zwiedzanie Muzeum Bardo, jednego z najważniejszych muzeów archeologicznych Afryki Północnej, w którym mieszczą się zbiory z czasów fenickich oraz znaleziska z epoki starożytnego Rzymu. Najważniejszymi eksponatami są tu kolekcje mozaik z epoki rzymskiej i bizantyjskiej. Wizyta w centrum miasta oraz spacer rozległym labiryntem wąskich uliczek tuniskiej Mediny. Przejazd do Kartaginy, starożytnego państwa – miasta założonego przez Fenicjan w 814 roku p.n.e. Początkowo centrum imperium fenickiego, w II wieku p.n.e. stała się ważną prowincją imperium rzymskiego na terenie Afryki Północnej. Obecnie Kartagina znajduje się w dzielnicy zamieszkanej przez tunezyjskie elity, tutaj również mieści się willa obalonego w 2011 r. Prezydenta Tunezji Zine El Abidine Ben Aliego. Zwiedzanie pozostałości po ogromnym kompleksie Term Antoniusza pochodzących z II-III wieku p.n.e. Transfer do romantycznej mauretańskiej wioski Sidi Bou Said, w której dominuje kompozycja bieli oraz błękitu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3 DZIEŃ
W godzinach porannych  przejazd do miejscowości Nabeul, gdzie w trakcie wycieczki City Tour uczestnicy wyjazdu odwiedzą manufakturę ceramiki. Przejazd do Hammametu – dawnej wioski rybackiej. Zwiedzanie Mediny otoczonej murami obronnymi wybudowanymi w 904 r., gdzie nieustannie tętni życie i kwitnie lokalny handel. Przejazd do Sousse  przez  malowniczy kurort Port El Kantoui, następnie zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast w Tunezji - Monastiru, gdzie zobaczymy Mauzoleum  pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji Habiba Bourghiba. Przejazd pięknym klifowym wybrzeżem do hotelu, kolacja, nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do El Jem. Zwiedzanie doskonale zachowanych ruin rzymskiego amfiteatru uznawanego za trzeci pod względem wielkości tego typu obiektów w świecie starożytnym. Co ciekawe, widzowie mieli możliwość oglądania go w hollywoodzkiej produkcji „Gladiator”. Przejazd do Gabes przez Sfax , wizyta w souku, gdzie można zakupić różne odmiany henny uprawianej w morskiej oazie Gabes. Przeprawa promem na wyspę Djerba. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Matmaty przez Zarzis. Zwiedzanie  podziemnych jaskiń zamieszkanych przez Berberów – rdzen­nych mieszkańców Tunezji, zwanych często Troglodytami. Większość pod­ziemnych jaskiń jest do dziś zamieszkana, dlatego zwiedzanie tych domów ma charakter autentyczny. Następnie przejazd do DOUZ, nazywanej bramą Sahary – ty­powej oazy pustynnej. Na uczestników wyjazdu czeka tam przejażdżka na wielbłądach (fakultatywnie, cena ok. 11 Eur) po piaszczystych wydmach w strojach ludzi Sahary. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do Tozeur przez słone jezioro Chott El Jerid - największe słone jezioro Afryki. Krótki postój na środku jeziora, aby poczuć bezkresna rozległość Sahary. W Tozeur będzie możliwość zwiedzenia prywatnego Zoo (fakultatywnie, cena ok. 5 Euro). Po południu przejazd do czarujących górskich oaz – Chebika  i Tamerza.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7 DZIEŃ
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sbeitla - niewielkiego miasteczka, w którym znajdują się ruiny antycznego miasta Sufetula. Rzymskie posągi, łaźnie z kwadratowymi basenami i mozaikami, teatr, trzy świątynie kapitolińskie (rzadkość w świecie rzymskim), a także twierdza bizantyjska i bazylika Vitalis świadczą o istotnym niegdyś znaczeniu miasta. Następnie przejazd do Kairouanu, zwanego często czwartą stolicą islamu, czas wolny na zdjęcia przy meczecie, zwiedzanie wystawy dywanów i za­kup pamiątek. Przejazd do Sousse. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Enfidzie i wylot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj