UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Turcja - Powiew Orientu

 

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Po drodze planowane są krótkie postoje i przerwy na posiłek (Słowacja, Węgry, Turcja - koszt posiłku ok. 5-10 EUR). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu, nocleg tranzytowy*.

2 dzień:
Po wczesnym śniadaniu kontynuacja przejazdu do Turcji przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne, dawnym Adrianopolu, którego ozdobą jest jeden z największych i najpiękniejszych meczetów Turcji - Selimiye Camii. Następnie przejazd do Istambułu, kolacja, zakwaterowanie w hotelu w historycznej części miasta, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie niezwykłych atrakcji Istambułu: Błękitny Meczet - najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Pałac Sułtanów Topkapi - niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, Hipodrom oraz tajemnicza cysterna Yerebatan Saray. Zobaczymy również Hagia Sofia - Kościół Mądrości Bożej - arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., a później jedną z najsłynniejszych muzułmańskich świątyń. Dla chętnych, fakultatywnie - rejs statkiem po Bosforze Złotego Rogu. Po południu czas wolny i możliwość zakupów na Wielkim Bazarze - jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy (ok. 4000 sklepików). Kolacja aranżowana przez pilota w postaci prawdziwego, tradycyjnego tureckiego kebabu. Wieczorem wyjazd do Pamukkale.

4 dzień:
Rano przyjazd do Pamukkale. Przerwa na śniadanie. Spacer po jedynych na świecie śnieżnobiałych tarasach utworzonych przez spływającą od tysiącleci silnie zwapnioną wodę oraz zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis, założonego w II w p.n.e. przez króla Pergamonu Eumenesa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek, podczas którego będzie można skorzystać z kąpieli w basenach hotelowych z leczniczą, termalną wodą lub ponownie, indywidualnie odwiedzić tarasy Pamukkale. Kolacja i nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu przejazd w kierunku Riwiery Egejskiej. Po drodze, dla chętnych, zwiedzanie Efezu Meryemany. Efez to największe i najlepiej zachowane starożytne miasto w regionie śródziemnomorskim i najważniejszy zabytek archeologiczny Turcji, ze słynną Drogą Arkadyjską, amfiteatrem na ok. 25.000 osób i odrestaurowaną fasadą Biblioteki Celsusa. Meryemana to miejsce, w którym ostatnie lata swego życia spędziła pod opieką Św. Jana Ewangelisty Matka Boska. Osobom, które nie będą brały udziału w zwiedzaniu Efezu i Meryemany proponujemy spędzenie czasu wolnego w położonym nieopodal uroczym miasteczku Selcuk, które zachowało swój spokojny tryb życia. Indywidualne zwiedzania miasta: ciekawy meczet Isa Bey Camii, ruiny bazyliki wzniesionej nad grobem św. Jana oraz Muzeum Efezkie. Podczas dalszej wspólnej podróży odwiedzimy także ruiny słynnego Miletu, skąd pochodził m. innymi znany filozof i matematyk Tales. Wieczorem przyjazd do Didim zakwaterowanie w hotelu kolacja i nocleg.

6 dzień:
Po śniadaniu pobyt wypoczynkowy w Didim nad Morzem Egejskim. Miejscowość znana w starożytności z drugiej co do znaczenia ( po Delfach) wyroczni i wspanialej Świątyni Apollona, której ruiny stanowią do dziś wielką atrakcję turystyczną. Obecnie Didim-Altinkum to znany kurort Riwiery Egejskiej, z szeroką, piaszczystą plażą, czystym morzem i nadmorską promenadą z licznymi kafejkami i dyskotekami. Dla chętnych możliwość wizyty w łaźni tureckiej oraz rejsu po urokliwych zatokach Morza Egejskiego. Kolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze krótki postój w Pergamonie - starożytnym centrum medycyny i zwiedzanie dolnego miasta zwanego Asklepiejonem: Święta Droga, świątynia Asklepiosa i Telesfora. Przejazd do Troi - rozsławionej przez Homera dzięki Iliadzie, w której przedstawił ostatnie 40 dni dziesięcioletniej wojny Greków z Trojańczykami. Zwiedzanie antycznych ruin oraz repliki Konia Trojańskiego. Przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele, która stanowi naturalną granicę pomiędzy Półwyspem Bałkańskim i Azją Mniejszą. Kolacja i nocleg w Gelibolu.

8 dzień:
Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy turecko - bułgarskiej. Krótki postój w granicznym Edirne na podziwianie słynnego meczetu Selimiye Camii. Ta górująca nad miastem symetryczna i harmonijna budowla to prawdziwe arcydzieło, wzniosłą kopułę podtrzymuje 8 kolumn, słupy i przypory. Cztery smukłe minarety o wysokości 71 m dodają wrażenia ogromu. Następnie dalszy przejazd w kierunku kraju.

9 dzień:
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj