UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Turcja w pigułce

 

1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Antalyi, transfer do hotelu w okolicy Antalyi. Czas wolny, kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Kapadocji. Region ten słynie z charakterystycznych form tufowych tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w skałach. Po drodze lunch (dodatkowo płatny), wizyta w Muzeum Mevlany w Konyi (Muzeum Derwiszy). Następnie zwiedzanie podziemnego miasta i wizyta w Fabryce Onyxu. Zakwaterowanie w hotelu w Kapadocji, kolacja i nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do miasteczka Uchisar - podziwianie panoramy, przerwa na fotografowanie. Przejazd do Pasabaglar i Doliny Göreme - muzeum na wolnym powietrzu. Wnętrza kościołów wykutych w skałach w tym rejonie słyną z najpiękniejszych malowideł ściennych. Wyjazd z Kapadocji, lunch (dodatkowo płatny), transfer do Ankary. Zwiedzanie imponującego Mauzoleum Ataturka - które łączy w sobie cechy klasycznej świątyni i współczesnego pomnika, zakwaterowanie w hotelu w Ankarze, kolacja, nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd z Ankary do Istambułu, w drodze przerwa na lunch (dodatkowo płatny). Zwiedzanie Hagia Sophia - jest to czwarty pod względem wielkości kościół katedralny na świecie, symbol świetności Bizancjum. Następnie wizyta na Wielkim Bazarze i rejs cieśniną Bosfor (fakultatywnie), która rozdziela Europę od Azji. Zakwaterowanie w hotelu w Istambule, kolacja, nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, spacer po Hipodromie, gdzie odbywały się słynne wyścigi rydwanów, następnie Błękitny Meczet - meczet sułtana Ahmeda I i Pałac Top Kapi, pełnego skarbów dawnych sułtanów. Przejazd z Istambułu do Canakkale, po drodze lunch (dodatkowo płatny). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6 DZIEŃ
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie ruin Troi, miasta, o którym pamięć przetrwała głównie dzięki „Iliadzie” i „Odysei” Homera. Przy wejściu możemy zobaczyć olbrzymią kopię konia trojańskiego. Następnie przejazd do Efez, najlepiej zachowanego starożytnego miasta w Turcji. Zwiedzanie pozostałości po ulicach, termach, łaźniach, słynnej biblioteki i amfiteatru. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Wizyta w Meryemana - miejscu, gdzie oficjalnie ostatnie chwile życia spędziła Najświętsza Maryja Panna. Przejazd do Pamukkale, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Pamukkale – zwanego Bawełnianym Zamkiem - są to gorące źródła oraz zespół tarasów i wodospadów zbudowanych z nacieków wapiennych, powstałe za sprawą źródła podziemnego, które wynosi z wnętrza ziemi rozpuszczone sole mineralne, które wytrącają się i osadzają na powierzchni. W II wieku p.n.e. na wapiennym tarasie wybudowano miasto Hierapolis, z którego zachowało się wiele budowli m.in. teatr. Pamukkale zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Lunch (dodatkowo płatny), wizyta w sklepie z tekstyliami lub w fabryce dywanów (w miarę dostępności wolnego czasu). Transfer w hotelu w Antalyi lub Side, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ
śniadanie, wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko, wylot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj