UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
USA - Oto Ameryka

 

Dzień 1
Przylot do Nowego Jorku, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu, poranne zwiedzanie Nowego Jorku – epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. W programie wjazd na 86 piętro  Empire State Building, jeden z głównych symboli Nowego Jorku, skąd będziemy podziwiać widok na Manhattan i panoramę miasta. Następnie odwiedzimy Ground Zero (9/11 Memorial), gdzie ulokowane były niegdyś symboliczne, bliźniacze wieże World Trade Center. To miejsce na zawsze będzie kojarzone z bestialskim atakiem terrorystycznym z 11 września 2001 r. Zobaczmy Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Wejdziemy do Katedry św.Patryka, odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną Broadway, dworzec Grand Central, Siedzibę ONZ, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Dalej wstąpimy do Central Park, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Krótki spacer po Central Parku, m.in. Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką na cześć Johna Lennona (Imagine) i budynkiem Dacota gdzie muzyk mieszkał wraz ze swoja żoną Joko Ono. Po południu czas wolny na zakupy, spacery i samodzielne podziwianie uroków Nowego Jorku. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku.

Dzień 3
Po śniadaniu poranny rejs statkiem na wyspę gdzie mieści się Statua Wolności i wyspę Ellis, która dla ponad 20 milionów emigrantów (w tym 1,5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem w Ameryce. Zobaczymy słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie. Odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie znaną z wielu filmów z gmachem Giełdy Nowojorskiej w „roli głównej”. Odwiedzimy Wall Street oraz historyczny kościół św. Trójcy. Następnie wstąpimy do tętniącego życiem China Town i SoHo, eleganckiej dzielnicy zabytkowych budynków żeliwnych, galerii sztuki, niezwykle modnych restauracji i ekskluzywnych sklepów. Wieczorem (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok.190 USD) kolacja na Times Sqaure i wejście na jedno z przedstawień na Broadwayu, gdyż żadna wizyta w Nowym Jorku nie jest kompletna bez zobaczenia choć jednego z bardziej popularnych musicali na Broadway’u! Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji).

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do światowej stolicy hazardu i rozrywki – Las Vegas, następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie i zwiedzanie miasta. Zapraszamy do odwiedzenia najsłynniejszych kasyn Las Vegas, gdzie każdy czuje się jak milioner. Zobaczymy tu kanały Wenecji oraz uliczki Rzymu wraz z fontanną di Trevi, kasyna, fontanny i wybuch wulkanu ! Wspaniałe City Center – najnowsza gwiazda architektury, gigantyczny futurystyczny kompleks kasyn i hoteli, zaprojektowany przez zespół najwybitniejszych architektów świata i ozdobiony rzeźbami i działami sztuki najsłynniejszych, światowej sławy artystów. Koszt realizacji tego śmiałego pomysłu wyniósł 8,5 miliarda dolarów! Wizyta w Harley Davitson Caffe, gdzie można zobaczyć prawdziwe egzemplarze najsłynniejszych motocykli świata. Wieczorem zapraszamy Państwa na nocną wycieczkę po Las Vegas. Zobaczymy m.in. spektakularny wybuch wulkanu, spektakl z piratami i syrenami i zapierającą dech tańczącą fontannę. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą - koszt ok. 15 USD) – wjazd windą na najwyższą więżę w Las Vegas – Wieża Stratosphera, o wysokości 350 m, druga (po CN Tower w Toronto) najwyższa wieża obserwacyjna na zachodniej półkuli lub na wieżę „Eiffla”. Nocleg w hotelu w Las Vegas.

Dzień 5
Śniadanie i przejazd nad majestatyczną tamę Hoovera. Krótki postój na „sesje fotograficzną”. Dalej udamy się na zwiedzanie jednego z największych cudów natury na świecie: Wielkiego Kanionu Kolorado. Przespacerujemy się po słynnej szklanej platformie nad krawędzią kanionu ( dodatkowo płatne ok. 30 USD)! Zwiedzimy także rezerwat Indian Hualapai. Dla chętnych lot helikopterem nad Wielkim Kanionem (dodatkowo płatne, koszt ok. 140 USD za 15 min lot). Powrót do Las Vegas na nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu udamy się do jednego z najpiękniejszych miejsc w Ameryce – Parku Narodowego Zion – bajeczny świat czerwonych piaskowców, które tworzą kręte kaniony, piękne płaskowyże i wiele malowniczych naturalnych rzeźb. Niezapomniane krajobrazy i zapadające w pamięć widoki, moc wrażeń gwarantowana. Powrót do Las Vegas w godzinach wieczornych na nocleg.

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Los Angeles (ok. 4.5 godz). Po drodze (fakultatywnie) wjazd do Calico Ghost Town – miasto pokopalniane, możliwość wejścia za 1-2 USD do kopalni srebra oraz przejechania się starą kopalnianą kolejką za 3 USD; odwiedziny w saloonie i w telegrafie, wstęp około 10 USD. W trakcie przejazdu do Los Angeles zatrzymamy się na kawę w amerykańskiej kawiarni w stylu lat 50-tych. Po zakwaterowaniu w hotelu popołudniowe zwiedzanie miasta i spacer słynnymi ulicami „Miasta Aniołów” takimi jak: Rodeo Drive (znana z ekskluzywnych sklepów), Ventura Boulevard (jedna z głównych ulic miasta pełna sklepów i hoteli) oraz podejdziemy do Griffith Observatorium skąd można zobaczyć słynne logo Hollywood oraz pomnik James’a Deana. Zobaczymy również Beverly Hills i „odwiedzimy” domy gwiazd filmowych takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox, oraz Tobey Maguire. Nie możemy też pominąć słynnej alei gwiazd – Sunset Boulevard z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji. Dalej przejdziemy do Kodak Theatre miejsca corocznego wręczania Oscarów gdzie na czerwonym dywanie spotkają się najsłynniejsze osobistości kina oraz Grauman’s Chinese Tcheatre, miejsce gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademi Filmowej i gdzie znaleźć można  odciski stóp i rąk  kinowych sław a także Kaczora Donalda. Nocleg w hotelu w Los Angeles.

Dzień 8
Śniadanie i całodniowy pobyt w Universal Studios, aby przyjrzeć się bliżej przemysłowi filmowemu. To prawie niemożliwe, aby odwiedzić Los Angeles bez zabawy z filmem! Podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. Dobra zabawa gwarantowana! Nocleg w hotelu w Los Angeles.

Dzień 9
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd legendarną autostradą nr 1 - znana jako „Autostrada Słońca”. Po drodze zatrzymamy się w ekscentrycznej Venice Beach gdzie przespacerujemy się wraz z wielokolorowym tłumem po nadmorskim deptaku. Z Venice Beach będziemy kontynuować naszą podróż na północ oglądając nadmorskie rezydencje w Santa Monica i Malibu, gdzie kończy się słynna Route 66 i można odpocząć na ławeczce z filmu Forest Gump. Zatrzymamy się tu na orzeźwiającą kąpiel w oceanie. Dalej dotrzemy do uroczego miasta Santa Barbara, nazywanego Riverą Ameryki. Tam odwiedzimy jedną z najstarszych misji katolickich (wstęp do muzeum płatny dodatkowo). Następnie przejazd na kolację i nocleg do hotelu w Solvang, czyli wiosce duńskiej Old Danish Village.

Dzień 10
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Spacer po Solvang, którego architektura roztacza  niespotykany tu duński urok. Przejazd do Hearst Castle – rezydencji magnata prasowego Williama Hearsta. Same rozmiary tego „zamku”, jak i wystrój oraz bogata ilość dzieł sztuki robią wrażenie na każdym zwiedzającym. Następnie (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 25 USD)  odwiedzimy posiadłość byłej rodziny prezydenckiej p.Reaganów. Najważniejszym eksponatem muzeum jest oryginalny samolot Air Force One. Na uwagę zasługuje odtworzony w skali 1:1 Gabinet Owalny – identyczny jak ten w Białym Domu.  Resztę dnia spędzimy jadąc malowniczą drogą nr 1 w kierunku San Francisco obserwując wybrzeże Kalifornii, pod wijącą się na półkach skalnych drogą. Aparaty fotograficzne należy mieć „w pogotowiu”, bo niejednokrotnie będziemy zaskoczeni niesamowitymi krajobrazami! Nasza podróż przebiegać będzie przez Big Sur, Carmel do Monterey, pierwszej hiszpańskiej stolicy Kalifornii, gdzie przespacerujemy się wzdłuż Cannery Row a na nabrzeżu będzie czas na delektowanie sie prawdziwymi, świeżymi ostrygami z Pacyfiku i zupą serową z kalmarami oraz degustację kalifornijskich win.(dodatkowo płatne). Wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Monterey.

Dzień 11
Po śniadaniu całodniowa wyprawa do Sequoia Valley, gdzie zobaczymy sekwoje czyli  największe drzewa na świecie oraz do jednego z najstarszych Parków Narodowych USA – Yosemite znajdującego się na liście Unesco. Podziwiać tam będziemy malownicze formacje skalne wzdłuż bajkowej doliny Yosemite, oraz najwyższy wodospad Ameryki, który sięga aż na wysokość 740 metrów. Te widoki z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Przejzd do San Francisco na nocleg.

Dzień 12
Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki - „Miasta nad Zatoką” San Francisco, gdzie znajdziemy rzędy eleganckich domów, sławną kolejkę szynowo-linową, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nabrzeże. Wszystko to tworzy unikalną atmosferę. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w więzieniu! - czyli rejsu i pobytu w Alcatraz. Następnie w programie zwiedzania m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Chinatown, Alamo Squere z pieknymi domkami w stylu wiktoriańskim, Fisherman’s Wharf, “najbardziej kręta uliczka na świecie” Lombard Streat i Golden Gate Park. Po południu czas wolny na spacery po mieście i ewentualne zakupy przy Union Square. Przejazd kolejką szynowo-linową “Cable Car”. Wieczorem dla chętnych odwiedziny w najbardziej znanej dzielnicy mniejszości seksualnych czyli w Castro. Dla spragnionych amerykańskich przysmaków,  wyjście do typowej restauracji prowadzonej nieustannie od 1908 roku na krwisty amerykański stek. Nocleg i zakwaterowanie w hotelu w San Francisco.
W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji).

Dzień 13
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski (napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).

Dzień 14
Przylot do Warszawy, Lotnisko Okęcie.

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj