UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Uzbekistan - Zobaczyć Samarkandę

 

Dzień 1
Przelot do Taszkentu liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2
Nocny przylot do Taszkentu. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podroży. Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Taszkentu - stolicy Uzbekistanu oraz jednego z największych miast Azji Środkowej. Zobaczymy między innymi nową część miasta: Plac Niepodległości- największy plac miejski w byłym Związku Radzieckim, na którym znajdował się niegdyś najwyższy pomnik Lenina (30 m wysokości), pomnik został w 1992 roku zastąpiony wielkim globusem pokazującym mapę Uzbekistanu. Następnie przejedziemy do starej części miasta, gdzie zobaczymy: kompleks Khazrati Imam z meczetem, medresę Kukeldesz z XVI w. - największą szkołę koraniczną w Azji Środkowej, ponadto wizyta na bazarze Chorsu. Wieczorem tradycyjna kolacja folklorystyczna z pokazami. Nocleg w hotelu w Taszkencie. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 3
Wczesne śniadanie i transfer na lotnisko w Taszkencie. Przelot wewnętrzny do Chiwy. Zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: pałac Tash Hauli, niegdyś siedzibę Chana i jego czterech legalnych żon, Meczet Dzhuma z IX w., który posiada przepiękne drewniane sklepienie oraz 115 rzeźbionych kolumn, Kunya Ark – starą fortecę z V w., która była zbudowana przez Chana jako oryginalna rezydencja, a także wieżę Kalandar Bobo. Podczas zwiedzania możliwość podziwiania pokazu akrobatów w medresie (płatne dodatkowo ok. 10 USD). Będzie także okazja do podziwiania wspaniałej panoramy miasta z tarasu widokowego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Chiwie. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd z Chiwy do Buchary. Po drodze mijać będziemy czerwone piaski pustyni Kyzył - Kum, którą setki lat temu szły wielbłądzie karawany na jedwabnym szlaku. Będzie okazja do podziwiania piaszczystych wydm, odległych pasm górskich oraz rzeki Amu Daria, która jest naturalną granicą pomiędzy Uzbekistanem i Turkmenistanem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Bucharze. (Trasa ok. 470 km)

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Buchary - miasta, które ze względu na 25 - wiekową historię zwane jest „miastem - muzeum”. To magiczne miasto było niegdyś stolicą potężnego Emiratu Buchary. Historia Buchary sięga 2300 lat, co daje się zauważyć oglądając przeszło 140 zabytków znajdujących się na jego terenie. Miasto było niegdyś ważnym centrum handlowym na Wielkim Jedwabnym Szlaku. Zwiedzanie rozpoczniemy od Mauzoleum Ismaela Samaniego - założyciela perskiej dynastii Samanidów. Następnie zobaczymy: Cytadelę Ark, Chashma - mauzoleum z XII w., zespół Kalon z XII w., w skład którego wchodzą meczet Kalon oraz minaret Mir - i – Arab i meczet Magoki – Attori gdzie zobaczymy kolekcje cennych dywanów z różnych regionów Azji Centralnej. Obiad w trakcie zwiedzania. A wieczorem zapraszamy na kolację z pokazem folklorystycznym i pokazem mody w zabytkowej medresie (płatna dodatkowo ok. 30 USD). Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Samarkandy - "stolicy nad stolicami" - jednego z najstarszych miast świata, którego początki sięgają VIII w p.n.e., miasta, które uznawane jest za jedno z piękniejszych w Azji Środkowej. Po drodze zwiedzanie Shakhrisabz, miasta narodzin Tamerlana i krypty jego syna Temura - Jehangira. Miasto wpisane zostało w 2002 r. na listę dziedzictwa UNESCO. Jego nazwa oznacza dokładnie „zielone miasto”. Zachowały się tu wspaniałe zabytki z czasów panowania Tamerlana. Zobaczymy ruiny pałacu AK - Saray, mauzoleum Jakhongit oraz Omar - Shaykh. W godzinach popołudniowych przyjazd i zwiedzanie Samarkandy : mauzolea Timurydów w kompleksie cmentarnym Szah-i Zinda (dosł. żyjący król) z XIV-XV w., muzeum Afrasiab, którego nazwa wywodzi się od imienia legendarnego króla. Następnie odwiedzimy obserwatorium Ulug Bek króla-astronoma, który zafascynowany gwiazdami i kosmosem zbudował jedno z najwspanialszych obserwatoriów w starożytnym świecie. Nocleg w hotelu w Samarkandzie. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 7
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Samarkandy. Zobaczymy m.in. Registan - najważniejszy plac w mieście, z doskonale zachowanymi medresami, mauzoleum Gur- Emir uważane za jedno z najpiękniejszych na świecie, zbudowane przez Tamerlana w 1404 r. W mauzoleum tym został pochowany władca oraz wszyscy członkowie jego rodziny. Następnie zobaczymy meczet Bibi Khanum zbudowany również przez Tamerlana jako największy meczet w świecie islamu. Udamy się również na położony nieopodal, starożytny bazar Siab - największy bazar w mieście. Odwiedzimy także pracownię jedwabnego papieru oraz wyrobów ceramicznych (dla chętnych za opłatą 20 USD). Nocleg w hotelu w Samarkandzie. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Taszkentu. Po południu dalsze zwiedzanie stolicy kraju. Zatrzymamy się aby zobaczyć Prokatedre Najświętszego Serca Pana Jezusa i pomnik upamiętniający Polaków poległych na ziemiach uzbeckich. Obiad i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. (Trasa ok. 350 km)
Na zagospodarowanie popołudnia proponujemy: wyjazd w góry nad jezioro i punkt widokowy i/ lub kolację pożegnalną, przejazd przez miasto, spacer po bulwarze (obie płatne dodatkowo).

Dzień 9
Wczesne wykwaterowanie z hotelu, śniadanie w formie pakietów podróżnych. Wylot z Taszkentu do Warszawy z przesiadką.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj