UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Wenezuela - Karaibska Księżniczka Ameryki

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku Okęcie w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: http://www.rainbowtours.pl/rozklady. Przelot do Caracas przez jeden z europejskich portów lotniczych (przesiadka: Paryż lub Amsterdam). Przylot do Caracas, zakwaterowanie w hotelu niedaleko lotniska, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przelot samolotem do Puerto Ordaz, miasta położonego u zbiegu dwóch rzek Caroni i Orinoko, które połączone z pobliskim San Felix tworzy większą metropolię: Ciudad Guayana. Po przylocie na miejsce zakwaterowanie w hotelu Venetur na terenie Parku Narodowego La Llovizna, czas na odpoczynek  lub możliwość skorzystania z wycieczki do pobliskiego naturalnego parku Cachamay (koszt ok. 60 USD), gdzie przepłyniemy łodzią po rzece Caroni, obserwując wyrastające z wody olbrzymie głazy, kaskady wodne, dostojne czaple białe i siwe, kormorany i cari- cari, ptaki polujące na węże. Następnie popłyniemy do Parku La Llovizna, by zakosztować kąpieli w wodnej mgle wodospadu La Llovizna  Jednakże prawdziwej kąpieli zażyjemy na jednej z licznych samotnych plaż na rzece Caroni. Następnym etapem podróży będzie miejsce spotkania dwóch rzek: Orinoko i Caroni. Będziemy delektować się interesującym widokiem dwóch rzek płynących w jednym korycie, lecz niełączących się ze sobą.  W trakcie wycieczki serwowane są napoje chłodzące i lokalne piwo. Wieczorem kolacja i nocleg. (Trasa ok. 20 km)

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd autobusem w kierunku Gran Sabany - krainy wodospadów, złota i diamentów, jednego z najstarszych i najpiękniejszych miejsc na ziemi. Gran Sabana to olbrzymi płaskowyż, na którym dominują olbrzymie góry stołowe, z najwyższą Roraimą na czele. Rzeki przecinające ten krajobraz utworzyły szereg niesamowitych, należących do najwyższych na świecie wodospadów. Gran Sabana należy do  najważniejszych i największych parków narodowych w Ameryce Płd., jej teren zamieszkują Indianie Pemon, których poznamy już przy kolacji, którą przygotują w swoim ośrodku Kamoiran. Ośrodek Kamoiran leży nad malowniczą rzeczką i przy wodospadzie o tej samej nazwie. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie  malowniczej Gran Sabany – wycieczka fakultatywna do najpiękniejszej części regionu – pod wodospad Aponguao (dodatkowo płatna ok.85USD). Rano wyjedziemy jeepmi w kierunku największej osady Indian  Pemonów, gdzie poznamy zwyczaje i kulturę tego plemienia a także wstąpimy na typowy bazar indiański z tutejszym rękodziełem, souvenirami i miejscowym przysmakiem - ostrym sosem z mrówkami bachaco. Możliwość zakupu lokalnych pamiątek oraz skosztowania lokalnych przysmaków. Następnie czas na kąpiele pod wodospadem  i obiad w lokalnej restauracji. Osoby nie biorące udzialu w wycieczce spędzą dzień nad jednym z wodospadów położonych w okolicy ośrodka Kamoiran. Powrót na kolacje i nocleg w ośrodku Kamoiran. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie a następnie udamy się do  wodospadu Kawi. Jest to uroczy zakątek schowany pomiędzy endemiczną roślinnością Gran Sabany, z naturalnym basenem, potokiem z kamiennym dnem i kaskadami, pod którymi warto zakosztować orzeźwiającej kąpieli. Wokół można podziwiać przepiękne storczyki, rosnące tu w stanie naturalnym. Następnie przejazd do wioski Indian Pemon, w okolicy której zobaczymy imponujący, wysoki na 50 m wodospad Kama Meru. Kolejnym punktem programu będzie San Francisco de Yuruani. Podróż kontynuować będziemy do Jaspisowego Potoku, który jest prawdziwym cudem przyrody. Kolejny postój przy potoku Quebrada Pacheco - relaksująca kąpiel w naturalnych „jacuzzi”, wyżłobionych w kamiennym dnie przez wodę. Dalszy przejazd do jednej z najbardziej wysuniętych na południe miejscowości Santa Elena, o brazylijskim charakterze z racji położenia tuż przy granicy z Brazylią. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Luepa, obligatoryjna wycieczka samolotowa (dodatkowo płatna 365 USD) do Parku Canaima (jeden z sześciu największych parków narodowych na Ziemi – lista UNESCO), przelot małym samolotem i awionetką. W trakcie tej „podróży do źródeł” podziwiać można najstarsze formy geologiczne Ziemi oraz bogatą florę i faunę dżungli tropikalnej. Z okien samolotu doskonale widoczne są mistyczne góry stołowe Tepuj.  Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wlecimy w Diabelski Kanion na spotkanie z największym na świecie, zapierającym dech w piersiach wodospadem Salto Angel (979 m, tj. 16 razy wyższy od Niagary). Przeżyjemy równie ekscytującą podróż do wodospadu El Sapo i El Hacha (dla odważnych przejście pod tym wodospadem pod opieką przewodników). Lunch w najładniejszym ośrodku w parku Canaima, następnie przelot do Puerto Ordaz. Kolacja i nocleg w hotelu w Puerto Ordaz. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miejscowości Boca de Uracoa, skąd odbędziemy około godzinną przejażdżkę łodziami po kanałach Delty Orinoko, podziwiając bogactwo tego naturalnego ogrodu botanicznego. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać kajmany, kapibary, różne gatunki małp, tukany, kolibry czy przepiękne ibisy szkarłatne. Podróż zakończymy w zbudowanym na palach Lodge Bujana (lub podobnym - należy spakować najpotrzebniejsze rzeczy w bagaż podręczny, gdyż przez dwie noce nie będziemy mieć kontaktu z autokarem). Dla chętnych lunch (ok. 10 USD). Po lunchu popłyniemy do wioski Indian Warao - „ludzi rzeki”. Powrót do lodge na kolację. Nocleg w dwuosobowych, drewnianych domkach (z łazienkami), usytuowanych w niezwykle dzikim i pięknym zakątku dżungli, do którego cywilizacja naszych czasów jeszcze nie dotarła. Architektura domków jest typową dla regionu Delty i harmonijnie współgra z otaczającą ją przyrodą, a panująca wokół cisza, przerywana jedynie odgłosami żyjących tu zwierząt, sprzyja relaksowi. Dla chętnych wieczorna wyprawa na poszukiwanie kajmanów, przeprawa czółnami indiańskimi po kanałach Delty. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 8
Przed śniadaniem, o wschodzie słońca gorąco polecamy obserwację budzącej się do życia dzikiej przyrody z tarasów lodge. Śniadanie, a następnie dalsze zwiedzanie Delty Orinoko. Popłyniemy do największej osady tutejszych Indian, możliwość zakupu ciekawych pamiątek, miedzy innymi niezwykle wytrzymałych hamaków palmowych, rzeźb z drzewa balsa czy licznych ozdób z fasoli. Obiad zjemy w plenerze a następnie udamy się na krótką wycieczkę po dżungli. Zobaczymy ciekawe rośliny, które pomagają człowiekowi przetrwać w tym trudnym terenie. Ten pełen atrakcji dzień zakończymy połowem piranii i zachodem słońca, który podziwiać będziemy z naszych łodzi. Powrót do ośrodka na kolację i nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu udamy się w drogą powrotną do przystani Boca de Uracoa. Tam  czekać będzie nasz autobus którym udamy się na lotnisko, przelot na Margaritę. Transfer do wybranego hotelu, po południu czas wolny na plażowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 10-11
Wypoczynek na wyspie Margarita. Czas na kąpiele słoneczne i morskie (świadczenia zgodnie z formułą wybranego na pobyt hotelu). Ponadto istnieje możliwość skorzystania z następujących wycieczek:
- Diverland – przejazd do centrum rozrywki połączonego z mini zoo znajdującego się w Porlamar. Pływanie z delfinami to 30 - 40 minutowy program, podczas którego uczestnicy wycieczki pod okiem instruktora bawią się  z trzema sympatycznymi zwierzakami. W programie jest między innymi pływanie z delfinem trzymając się jego płetwy. Istnieje możliwość zakupu zdjęć i filmów robionych podczas zabawy. Cena ok. 95 USD.
- Park Narodowy Los Roques (wycieczka lotnicza)
Archipelag Wysp Los Roques (Wenezuela) to wciąż mało znane, ale zaliczane do najpiękniejszych miejsc na Morzu Karaibskim. Archipelag składa się z kilkunastu niewielkich, w większości bezludnych wysepek, ślicznych raf koralowych, białych plaż i lagun w najpiękniejszym odcieniu błękitu i turkusu. Wizytówką Los Roques jest architektura niedużych, bajecznie kolorowych, karaibskich domów i ulice wysypane białym piaskiem zamiast chodników. W cenę wycieczki wliczony jest transfer na lotnisko, przelot samolotem Margarita – Los Roques – Margarita,  przewodnik, wyżywienie, rejs katamaranem, snorkelling. Dodatkowo płatne: wstęp do Parku Narodowego Los Roques, taxa lotniskowa, wypożyczenie maski do nurkowania. Cena ok 290 USD.
- La Restinga – wyprawa  do Parku Narodowego o tej samej nazwie. Rozlewiska słonej wody to podstawa rozwoju wiecznie zielonych lasów namorzynowych, należących do najbogatszych ekosystemów Ziemi. Występuje tu wielkie bogactwo fauny i flory (wiele gatunków ptaków, koniki morskie,  mnóstwo ryb i miliony ostryg. Po zakończeniu rejsu łodzią czas wolny na plażowanie, a w drodze powrotnej zakupy rękodzieła i degustacja cocady. Cena ok 40 USD.

Dzień 12
Wykwaterowanie z hotelu na Margaricie, a następnie transfer na lotnisko w Porlamar, przelot do Caracas i lot powrotny do Polski.

Dzień 13
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj