UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Wietnam - Good Morning, Vietnam

 

Dzień 1
Wylot do Sajgonu.

Dzień 2
Przylot do Sajgonu. Odprawa paszportowo-wizowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja powitalna.

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Delty Mekongu. Zaczniemy od rejsu łodzią po pływającym targu Cai Be. Następnie kontynuujemy rejs łodzią po rzece Mekong, która tworzy tu niesamowity labirynt odnóg, kanałów i jezior. Wyjątkowe wrażenie robią stojące tuż przy brzegu, a nawet pływające po wodzie domy czy targowiska na środku rzeki. Na zakończenie odwiedzimy targ Vinh Long oraz zobaczymy tradycyjne przedstawienie z charakterystycznym dla tego regionu śpiewem. W trakcie zwiedzania lunch. Nocleg w Can Tho. (Trasa ok. 170 km)

Dzień 4
Po śniadaniu w hotelu rozpoczniemy rejs łodzią po kolejnym malowniczym fragmencie Mekongu. Zobaczymy m.in. pływający targ Cai Rang. Po zakończeniu rejsu lunch. Po południu transfer do Sajgonu. Wieczorem dla chętnych kolacja z rejsem po rzece Sajgon (dodatkowo płatna ok. 30 USD). Nocleg w Sajgonie. (Trasa ok. 170 km)

Dzień 5
Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie, zakupy lub dla chętnych całodzienna wycieczka w okolice Miasta Ho Chi Minha. Zobaczymy słynne partyzanckie tunele Cu Chi - symbol walki Viet Congu z obcymi wojskami. Tunele służyły podczas wojny za schrony, drogi zaopatrzenia, magazyny broni, szpitale. Zwiedzimy także niezwykłą świątynię w Tay Ninh będącą głównym ośrodkiem synkretycznej religii Cao Dai. Podczas zwiedzania lunch (cena wycieczki z lunchem - ok. 45 USD). Nocleg w Sajgonie.

Dzień 6
Po wykwaterowaniu i śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna, Ratusz (wszystkie wymienione obiekty oglądamy z zewnątrz) oraz Muzeum Wojen Indochińskich (d. Muzeum Zbrodni Wojennych), pagoda Thien Hau i chińska dzielnica. W trakcie zwiedzania lunch. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Haiphong. Następnie przejazd do Ha Long, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Przelot wewnętrzny + trasa ok. 60 km)

Dzień 7
Po wykwaterowaniu i śniadaniu, ok. czterogodzinny rejs po zatoce Ha Long. Ten wyjątkowy akwen, wpisany na listę UNESCO, pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, jaskiń. Na pokładzie serwowany będzie lunch z owoców morza. W czasie rejsu odwiedzimy jedną z jaskiń. Późnym popołudniem przejazd do Hanoi. Trasa prowadzi przez deltę Rzeki Czerwonej, wśród poletek ryżowych przez „czarne miasta”. Zakwaterowanie w hotelu w Hanoi i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 8
Po śniadaniu, całodzienne zwiedzanie Hanoi: Mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz), pałac prezydencki (z zewnątrz), „Domek na Palach” - rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. Następnie przejazd rikszami rowerowymi przez dzielnicę kolonialną. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem. Podczas zwiedzania obiad. Wieczorem pokaz słynnych „kukiełek wodnych” będących specjalnością północnego Wietnamu. Nocleg w Hanoi.

Dzień 9
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Hanoi i przelot do Hue. Przejazd do najbardziej znanej w rejonie buddyjskiej świątyni Thien Mu. Następnie w miarę możliwości czasowych krótki rejs Rzeką Perfumową i zakwaterowanie w hotelu. Wyjazd na kolację. Nocleg w Hue. (Przelot wewnętrzny)

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie. Wyjazd poza miasto, do mauzoleów cesarzy z dynastii Nguyen: Tu Duc i Khai Dinh. Po powrocie do Hue zwiedzimy częściowo odbudowaną ze zniszczeń wojennych Cytadelę - dawną rezydencję cesarską. Po południu kontynuujemy podróż na południe do Hoi An. Po drodze, z przełęczy Hai Van będą roztaczały się niesamowite widoki na Pacyfik. Zatrzymamy się w Danang, gdzie odwiedzimy muzeum z bogatymi zbiorami rzeźby królestwa Champa. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Hoi An. (Trasa ok. 125 km)

Dzień 11
Po śniadaniu, wyjazd do My Son, gdzie zobaczymy pozostałości po kompleksie świątyń ludu Cham, powstałe między VII a XIII w n.e. My Son jest wpisane na listę UNESCO. Powrót do Hoi An. Lunch w lokalnej restauracji i wycieczka po Hoi An. W programie spacer po wąskich uliczkach starego miasta, zwiedzanie Domu Zgromadzeń Phuc Kien - jednego z najstarszych domów w Hoi An, Tan Ky, Mostu Japońskiego oraz wizyta na targu. Odwiedzimy również pracownie lokalnych rzemieślników. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 12
Śniadanie w postaci pakietów. Bardzo wczesny przejazd na lotnisko w Danang i przelot do Nha Trang. Następnie krótkie zwiedzanie miasta: kompleks świątyń Cham Ponagar oraz pagoda Long Son. Przejazd do Dalat, zakwaterowanie i nocleg. Tego dnia obiad lub kolacja (w zależności od rozkładu lotów). (Przelot wewnętrzny + trasa ok. 150 km)

Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Dalat. W programie: Szalony Dom, Świątynia Zen, stacja kolejowa. Po zakończeniu zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. W drodze do Mui Ne, w pobliżu Dalat wodospady Datanla. Przejazd do hotelu w Mui Ne wieczorem, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 14-15
Pobyt w Mui Ne (wyżywienie - tylko śniadania). Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych.

Dzień 16
Wykwaterowanie z hotelu, śniadanie w postaci pakietów. Bardzo wczesny transfer na lotnisko w Sajgonie . Przelot do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj