UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Włochy - Francja - Hiszpania - Śródziemnomorskie perły

 

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię.

2 dzień:
Rano przyjazd do Wenecji. Zwiedzanie miasta, najpierw z pokładu wynajętej łodzi, później pieszo, obejmuje najważniejsze obiekty miasta na wodzie: Plac św. Marka z bazyliką, Kampanilą - słynną 90-metrową wieżą (dla chętnych wjazd na górę, płatny ok. 10 EUR) i Pałacem Dożów, Most
Westchnień, bulwar Merceria, Most Rialto i inne. W przerwie czas na obiad (we własnym zakresie). Powrót do autokaru. Przejazd do hotelu w okolicach Rimini, zakwaterowanie, kolacja, ewentualny wieczorny spacer po mieście, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do San Marino. Krótkie zwiedzanie stolicy. Jej stare miasto otoczone jest średniowiecznymi murami i stanowi dobry punkt widokowy. Wyjazd w dalszą drogę. Późnym popołudniem przyjazd do Pizy. Wizyta na Placu Cudów tam, gdzie stoi Krzywa Wieża oraz romańska bazylika i baptysterium. Czas na zwiedzenie dowolnego obiektu i pamiątkowe zdjęcia. Wyjazd do Genui. Kolacja, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu spacer po Genui. W pobliżu Piazza Ferrari rozlokowane są główne atrakcje miasta, jak katedra, dom Kolumba czy Pałac Dożów Genueńskich. Wyjazd wzdłuż wybrzeża liguryjskiego widokową Autostradą Kwiatów w stronę Francji. Przyjazd do Monaco. Panoramiczny objazd stolicy oraz Monte Carlo kolejką turystyczną: Pałac Książęcy, port, kasyno, malownicze ogrody. Następnie w Eze grupa odwiedzi fabrykę perfum Fragonard i przejedzie do Nicei. Wizyta w mieście obejmuje słynną nadmorską Promenadę Anglików oraz pełne wąskich uliczek stare centrum miasta. Przerwa na kolację (we własnym zakresie). Odjazd do Cannes. Wieczorna wizyta przy kasynie, Pałacu Festiwalowym, porcie. Czas na fotografię przy Alei Gwiazd. Odjazd w dalszą drogę.

5 dzień:
Rano przyjazd do hotelu w jednej z miejscowości na Costa Brava/ Costa Maresme z pięknymi plażami. Obiad. Zakwaterowanie. Wypoczynek po podróży. Dla chętnych - spacer po miejscowości.

6 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Montserrat. Zwiedzanie średniowiecznego klasztoru położonego na malowniczej górze. Przejazd do Barcelony pod kościół Sagrada Familia, dzieło Antonia Gaudiego, będące symbolem Barcelony. Przejazd pod Łuk Triumfalny i spacer urokliwymi alejkami parku Ciutadella, w którym zobaczymy siedzibę parlamentu Katalonii. Przejście przez Dzielnicę Gotycką, gdzie wstąpimy do Katedry św. Eulalii i spojrzymy na rzymskie mury. Spacer po Ramblas - głównej promenadzie miasta, sięgającącej portu. Wizyta na Stadionie Olimpijskim. Wieczorem przejście pod fontanny nad Placem Hiszpańskim, gdzie będzie pokaz z muzyką i efektami świetlnymi. Późnym wieczorem powrót do hotelu.

7 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Girony. Zwiedzanie malowniczo położonej nad rzeką Onyar stolicy jednej z katalońskich prowincji: katedra z najszerszą w Europie gotycką nawą oraz skarbiec katedralny, dawna dzielnica żydowska. Przejazd do Figueres, rodzinnego miasta Salvadora Dali. Zwiedzanie muzeum poświęconego artyście w budynku teatru, w którym spędził ostatnie lata życia. Znajduje się tu największa kolekcja dzieł ekstrawaganckiego geniusza. Powrót do hotelu na kolację.

8 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie rejs statkiem (w przypadku niepogody - przejazd rejsowym autobusem) do Tossa de Mar - kąpieliska na Costa Brava z otoczoną warownymi murami starówką nad samym morzem, możliwość kąpieli. Powrót na obiad. Późnym popołudniem wyjazd w stronę Francji. Po drodze, późnym wieczorem przystanek w Montpellier. Spacer pośród oświetlonych ulic i budowli stolicy Langwedocji. Zobaczymy m.in: fakultet medycyny uniwersytetu, w którym studiował Nostradamus, gotycką katedrę St. Pierre, średniowieczne mury, operę, Place de la Comedie - główny plac miasta i łuk tryumfalny. Wyjazd w kierunku Paryża.

9 dzień:
Rano przystanek w Chambord, gdzie grupa zwiedzi największy ze słynnych Zamków nad Loarą. Po południu przyjazd do stolicy Francji. Zakwaterowanie w hotelu na przedmieściach. Kolacja. Wieczorem przejazd komunikacją miejską (RER, metrem) do centrum Paryża i realizacja programu zaproponowanego przez pilota. Powrót na nocleg.

10 dzień:
Po śniadaniu przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie m.in. Katedry Notre Dame, Luwru (czas na indywidualne zapoznanie z ulubionym fragmentem skarbca sztuki), ogrodów Tuileries, a także Montmartre: Plac Pigalle i Moulin Rouge, chętni wejdą do Bazyliki Sacre Coeur; przejazd metrem na Pola Elizejskie pod Łuk Tryumfalny. Stamtąd autokar zabierze turystów pod Wieżę Eiffla. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Francję i Niemcy.

11 dzień:
Ciąg dalszy przejazdu przez Niemcy. Przyjazd do Polski.

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj