UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Włochy - Sycylia - włoskie wakacje

 

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

2 dzień:
Przyjazd do Chianciano Terme - miejscowości będącej kurortem uzdrowiskowym ze słynnym Parkiem Aqua Santa czyli Świętej Wody. Popołudniowy odpoczynek, kolacja, nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. O godz. 07:00 wyjazd z hotelu i przejazd na Sycylię. Kolacja, nocleg.

4 - 9 dzień:
Pobyt wypoczynkowy na Sycylii. W trakcie pobytu wyżywienie 2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje zgodne z opisem oraz wycieczki zawarte w cenie imprezy.
Wyspy Liparyjskie - Rejs na Vulcano - czarna plaża, kąpiele błotne, spacer po wyspie, czas wolny, następnie rejs na Lipari. Zwiedzanie Zamku Normanów z katedrą.
Wulkan Etna i Taormina - wjazd na punkt widokowy pod wulkanem Etna na wysokość 1915 m n.p.m. (dla chętnych wjazd kolejką linową na wysokość 2500 m n.p.m. płatny dodatkowo ok. 30 EUR za osobę). Przejazd do Taorminy - zwiedzanie miasta m.in.: Brama Messyńska, Kościół Św. Katarzyny, Teatr Grecki, Plac 9-go Kwietnia z wieżą zegarową oraz kościołami: Św. Józefa i Św. Augustyna (panorama Castelmola i wzgórza Monte Venere).
Katania i Syrakuzy - przyjazd do Katanii, miasta zbudowanego z lawy wulkanicznej, zwiedzanie m.in.: Piazza del Duomo, Fontanny Słonia, Katedry wraz z kaplicą św. Agaty zbudowaną ze skał wulkanicznych. Spacer po barokowej Via Crociferi i krótka wizyta na tradycyjnym sycylijskim targowisku. Przejazd do Syrakuz do dzielnicy Neapolis. Zwiedzanie: ołtarz starożytny - Ara di Hierone, Teatr Grecki, kamieniołom - Latomia del Paradiso, amfiteatr rzymski, jaskinie: Ucho Dionizosa i Grota Powroźników. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: starożytna piaskowa świątynia Apolla, Port Grande wraz z wapienną Bramą Morską, legendarna Fontanna Aretusa, XIII wieczny zamek Maniace, Piazza del Duomo z XII w. ratuszem, średniowieczna świątynia Ateny, teatr rzymski Gimnasio Romano.

10 dzień:
Śniadanie. Wyjazd z hotelu na Sycylii i przejazd do hotelu we Fiuggi na południe od Rzymu, kolacja, nocleg.

11 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Pobyt w stolicy Italii rozpoczniemy od wizyty w Watykanie gdzie będziemy zwiedzać Bazylikę Św. Piotra. W bazylice nawiedzimy grób Świętego Papieża Jana Pawła II i będziemy również podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Po zakończeniu pobytu w "Stolicy Piotrowej" udamy się pod Zamek Św. Anioła. Następnie Piazza Navona z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego. Panteon - jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Fontanna Di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie. Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z tarasu widokowego na Kapitolu ujrzymy antyczne Forum Romanum, a następnie dotrzemy pod najsłynniejszy amfiteatr świata - Koloseum. Wyjazd z Rzymu i przejazd w kierunku Austrii i Czech.

12 dzień:
Przyjazd do kraju w godz. Popołudniowych

 

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj