UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Włochy - Uroki Toskanii


1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek.

2 dzień:
Przyjazd do Werony. Zwiedzanie rozpoczniemy od XIV wiecznego zamku Castelvechio. Zobaczymy Arco dei Gavi - rzymski łuk triumfalny z I w.n.e. i Bramę Borsarich. Przejdziemy na główny plac miasta Piazza Bra, gdzie odwiedzimy słynny rzymski amfiteatr z I wieku. Następnie przejdziemy do Piazza dei Signori, w pobliżu którego znajduje się najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti. Będziemy również podziwiać średniowieczne Palazzi Scaligeri i Arche Scaligere. Odwiedzimy również dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Przejazd do hotelu w Montecatini Terme, kolacja*, nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Lukki - zwiedzanie starówki, wizyta w kościele San Michele in Foro z rzędami arkad oraz w zabytkowej Katedrze, w której kryje się Volto Santo - "Święte Oblicze". Przejazd do Pizy - zwiedzanie historycznego centrum z zespołem katedralnym wraz ze sławną Torre Pendente czyli "krzywą wieżą". Przejazd do Pistoi. Zwiedzanie Katedry ze srebrnym ołtarzem Św. Jakuba. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, kolacja*, nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Arezzo gdzie Roberto Begnini nakręcił nagrodzony Oskarem film "Życie jest piękne". Zwiedzanie: Piazza Grande, Katedra, której budowę rozpoczęto jeszcze w gotyku a ukończono dopiero w XX w., kościół Santa Maria del Pieve - jeden z najpiękniejszych kościołów Toskanii i Palazzo Pretorio ozdobiony herbami wójtów miejskich z okresu od XV do XVII wieku. Następnie przejazd do Cortony w której podziwiać będziemy min. Ratusz z XIII w., Katedrę i Palazzo Casali. Przejazd do Orvieto. Wjazd kolejką linową do miasta i przejazd dalej komunikacją miejską do Katedry, w której przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego i gdzie ogłoszone zostało Święto Bożego Ciała. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.

5 dzień:
Śniadanie. Przejazd do San Gimignano - miasta słynącego z średniowiecznych wież, które do dziś niemal nie zmieniły swojego wyglądu. Zobaczymy również tamtejszą Kolegiatę, której prawie każdy centymetr ścian pokrywają piękne malowidła. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie: Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej - jednej z głównych patronek Włoch, Kościół Dominikanów, Katedra, Baptysterium, Piazza Il Campo, na którym odbywają się wyścigi konne. Przejazd na degustację toskańskich win ze wzgórz Chianti. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.

6 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Florencji - kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego będziemy się zachwycać przepiękną panoramą miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum rozpoczniemy od Kościoła Santa Croce - Św. Krzyża - miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji - gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Będziemy również podziwiać stojące tuż przy katedrze Wieżę Giotta i Baptysterium. Nasz spacer po Florencji zakończymy na "kipiącym złotem" Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień:
Kontynuacja przejazdu przez Austrię i Czechy. Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Jest to przykładowy plan wycieczki objazdowej. Więcej informacji uzyskasz w Biurze Podróży Alladyn Travel

Szukaj